Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új SSD-m van és kékhalált...

SIDLER22 kérdése:

Új SSD-m van és kékhalált kapok mindig?

Figyelt kérdés
Amióta új SSD-t raktam a gépembe (HP SSD M700 240GB) sokszor kékhalált kapok. Nem túl gyakran, de azért elég idegesítő. Legutóbb a PFN_LIST_CORRUPT hibát dobta ki. Régebben nem tudom milyen hibával volt de gyanítom, hogy hasonlóval. Ja és sokszor csak pár napig csinálja ezt miután újra raktam a Windowst utánna egyre ritkább lesz.

#Windows #HP #SSD #kék halál #PFN_LIST_CORRUPT
2019. ápr. 4. 16:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

PFN_LIST_CORRUPT kék képernyő hibák okai

Helytelenül konfigurált, régi vagy sérült eszközillesztők. (nagyon gyakori)

Sérülés a Windows beállításjegyzékben egy nem régi Windows-szoftvertársítás módosítása miatt (telepítés vagy eltávolítás).

Vírus, vagy kártevő szoftver okozta azt a fertőzést, mely megrongálta a/az Windows fájlt, vagy a kapcsolódó Windows Operating System program fájlokat.

Az illesztőprogram összeütközése új hardver telepítését követően.

A/az Windows Operating System. termékhez társított és telepített szoftver vagy meghajtók telepítése után megsérült vagy eltávolított rendszerfájlok.

Hiba 0x4E kék képernyő, amit a megsérült merevlemez okozott.

PFN_LIST_CORRUPT STOP hiba a memória (RAM) sérülése miatt.

PFN_LIST_CORRUPT kék képernyő hibák oka többféle hardver-, belső vezérlőprogram-, illesztőprogram- vagy szoftverprobléma lehet.

2019. ápr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
elsősorban, sata kábelt cseréld ki ,hogy ezt is ki lehessen zárni.
2019. ápr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tölts le egy memtest64-et, és vizsgáld át a ramokat vele. Már 1 hibánál is kuka.
2019. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Semmi köze az ssd-hez, véletlen egybeesés. RAM hiba okozza ezt legtöbbször. Nekem is csinálta, amióta kiszedtem a hibás ramot, azóta megszűnt. Eleinte csak néhányszor jön elő a kék halál, aztán már egyre gyakrabban fog.
2019. ápr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Nekem újra telepítésnél jött elő egyszer kétszer aztán soha többet. Igazából nem érzem úgy, hogy foglalkoznom kéne vele mert tényleg csak párszor jön elő az elején. De azért kíváncsi voltam, hogy mégis mitől lehet ez.
2019. ápr. 5. 15:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Rendszerhibánál mindig ugyanúgy, ugyanakkor jön elő a kékhalál. Ram hibánál véletlenszerűen, mert ugye hibásak valamelyik memóriacímek, és ha valamelyik program pont abba szeretné betölteni magát, akkor jön elő. Tehát minél foglaltabb a memóriaterület, annál nagyobb eséllyel kapsz kékhalált, mert annál nagyobb eséllyel szeretne bekéretszkedni hibás területre a szoftver.
2019. ápr. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Megint kékhalált kaptam. De mindig más hibával kapok. Most legutóbb MEMORY_MANAGEMENT
2019. ápr. 11. 18:53
 8/13 anonim ***** válasza:
Hibás az egyik memóriamodulod, egyértelmű. PFN és Management mind memóriahibára utaló üzenet, mivel nem éri el a windows a szükséges memóriacímeket. Írtam korábban, futtass le egy memtest64-et, aztán gyönyörködj el a látványban.
2019. ápr. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem futtattam le teljesen, de 44 hibát írt amikor leállítottam. Gondolom van pár rosz szektor. Ezeket valahogy le lehet záratni? Lefuttattam egy Windows-os memória tesztet is hátha az automatikusan felveszi egy listára a rosz szektor címeket. Azóta nem kaptam kékhalált bár csak tegnap csináltam a tesztet úgyhogy még előjöhet.
2019. ápr. 14. 06:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, 1 hibánál is kuka, és 11 ezer hibánál is. Ki kell venni a hibás ramot, mindig akkor lesz kékhalál, ha belefut a windows a hibás részre.
2019. ápr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!