Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapok kékhalált rendszer...

Miért kapok kékhalált rendszeresen?

Figyelt kérdés

Legutóbb olyat produkált, hogy álló helyzetben, amikor tulajdonképpen nem volt rajta aktivitás, fogta magát és meghalt. Előtte futott a gépen a battle.net, a böngésző facebookkal és bloggal, meg excel, world, egy mappa és ennyi. Nem nyúltam hozzá tíz percig és beadta a kék képernyőt. A többi esetben tudtam azzal magyarázni, hogy bizonyos programokat, játékokat hibáztattam, de ez annyira furcsa, hogy nem találok rá magyarázatot. És gyanítom, hogy összefüggésben van azzal a furcsasággal, amikor elfelejti érzékelni az internetet, belassul és sokszor csak a manuális újraindítás hat rá. Utána viszont száguld :D


Illegális eredetű programok nincsenek rajta, vírusosságot rendszeresen ellenőrzöm, és az évek alatt csak kettőt találtam, takarítva van, a fájltöredékek nem használt dolgok mindig el vannak távolítva C meghajtó pedig félig telített jelen állapotában.



2016. júl. 18. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túlmelegedett a processzor és önvédelmi okokból inkább leállította a működését.


A felsoroltak (battle.net, facebook, Excel, Word) remélhetőleg nem egyidőben futottak.

2016. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem most vot 2 hete és vírusos volt a gép :D
2016. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

leszeded ezt a programot (a letöltő link a vége fele van)

[link]

ami gyöngyörűen megmutatja, hogy pontosan mi is okozta a kék halált. Amúgy elsőre: driver, winyó, memória. Meg amúgy nem mindegy milyen gép milyen oprendszeren, ha egy régi vasat frissítettél w10-re, akkor ne csodálkozz.

2016. júl. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 CspCsj ***** válasza:

A kékhalál részleteit az Eseménynaplóból is kikeresheted, vagy ez a program kigyűjti:

[link]


A részletek ismeretében könnyebb pontosítani a kiváltó okot.

2016. júl. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!