Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lehet fps drop régi...

Mitől lehet fps drop régi játékokban?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

10 napja rendeltem egy RX 590 videókártyát.

Tök jól megy például az apex, ultrán viszi szaggatás nélkül, illetve a battlefront 2 is tökéletesen fut.

Azonban cs 1.6-ban nagyon leesik az fps, illetve a Jedi Academy nevezetü játékban is, és természetesen a régi quake 3 is akad.

Mivel a Jedi Academy nagy fpst igényel (250, így nagyobbat ugrasz stb), szükség lenne a fix 250-re.

GTX 1050ti-val tökéletesen tartotta, és 333 is ment zökkentőmentesen.

Most amint belépek egy szerverre, eltünik az fps ha mindenki összecsapja a kardokat.

Tehát minden régi játékban amiket eddig próbáltam.

Próbáltam régebbi drivert felrakni, újra is raktam a windowst, windows 7-el is próbáltam, a probléma ugyanaz.

GTX 1050ti-val tökéletesen müködnek.

FurMark-ot próbáltam, nem jelzett semmi problémát a vga-ra.


Gépem:

i5-7400

8gb ram

rx 590

Chieftec 700W 80+ golden

Asus B250M-K


Van valami ötletetek hogy mi lehet a probléma?

Visszavittem a vásárlás helyére, de szerintük tökéletesen müködik a kártya.

RX 570 fut a másik gépben, azzal tökéletesen megy minden régi játék.


Köszönöm előre is!



2019. ápr. 8. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyetlen ami eszembe jut hogy a nagy fps szám túlságosan leterheli a procit és ha eléri a 100% -os kihasználtságot akkor felléphet stuttering.
2019. ápr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Korlátozd le az FPS-t 250-re Jedi Academy-ben külső programmal, és nézd meg hogy úgy jó e az élmény.
2019. ápr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nem segített egyik sem.

GTX 1050ti-t raktam bele, és tökéletesen viszi ismét, semmi probléma.

Csak ezzel a kártyával nem megy megfelelően, de a gyártó, és a forgalmazó is azt mondja, hogy régi a játék, és ez a probléma.

Van esetleg valami ötlet még? :(

2019. ápr. 9. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!