Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meg éri ezen a gépen lecseréln...

Meg éri ezen a gépen lecserélni az XP-t? Vagy maradjon inkább az?

Figyelt kérdés

Van egy régebbi lézervágónk, fába lehet vele vágni, gravírozni. Egy régi gépről van vezérelve (core 2 duo, 4 gb ram, 500gb hdd, 2 gigás nvidia grafika).


Semmi extra program nincs a gépen, csak Adobe Illustrator és Photoshop CS6. Net nincs rajta. A lézer Illustratoron keresztül van vezérelve.


Én már nem is igazán használom, a fiam meg a haverjai szoktak szórakozni vele.


A pc már lassú, a fiam újra fogja telepíteni. Ő mondta hogy a lézerhez van driver Windows 8.1-ig,de elvileg 10-en is menni kéne.

Van értelem mást tenni rá az XP helyett?



2019. ápr. 10. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Megérheti újratelepíteni. Az Xp, már korszerűtlen, és ma már eléggé foghíjjas rendszer. Mehet rá win10 64bit. de alőtte tájékozódjatok driver fronton !
2019. ápr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha internetre szeretnék használni, akkor minimum Windows 7 (de inkább 10), XP semmiképpen sem!
2019. ápr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Driverek szempontjából azt mondta nem lenne semmi gond. Net szerintem továbbra sem lenne rajta, nincs kedve kábelt lehúzni az alagsorba.

Annyit mondott hogy 7-en vagy 10-en már újabb Adobe programok is elfutnának

2019. ápr. 10. 10:50
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
xp-t érdemes lecserélni. Ez a kis core2-es gép win7-el gyorsabb lenne, arra még támogatás is van egy darabig, így én azt javasolnám. win10 sem lenne rossz de ebben az esetben egy olcsóbb ssd-t mindenképp célszerű volna bedobni a gépbe, elég egy 120-as, csak a rendszernek, a fájloknak meg maradna benne a hdd
2019. ápr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ssd-t már vett, 250Gb-os samsung-ot. Támogatás neki minthogy nem lényeg, amúgy sem lesz frissítve a rendszer rajta mivel nem lesz netre kötve. A lényeg hogy minél újabb Adobe programokat tudjon rá telepíteni (akik küldik neki a vágni /gravírozni valót mind újabb verzióban küldik, a régi meg nem nyitja neki meg)
2019. ápr. 10. 11:08
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Win XP-t ssd-re telepíteni..én inkább kihagynám. Sem a sebességet, sem a technológiát nem tudja kihasználni.
2019. ápr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt mondta Win 10 Pro lesz, azon fut a 2018-as Adobe csomag. HDD is kell majd új, mert azt mondja 40%-os már csak
2019. ápr. 10. 11:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Rendben, az szerintem is jó választás
2019. ápr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szecessziós Vájling ***** válasza:
35%

Attól függ, hogy mi a fontosabb:

-hogy tutira üzemképes maradjon a lézervágó (ami működik azt nem állunk neki megjavítani!)

-vagy hogy a szoftverbiztonságot és korszerűséget hajtogató számítógép-szexuálisak sóhajai ki legyenek elégítve.

2019. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs rajta net, akkor maradhat az XP is, hisz azzal tuti működik a lézervágó.

Win7 még mehet, de Win10-et nem erőltetnék rá egy Core2Duo-ra.

2019. ápr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!