Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Hardverek

A kérdés

Melyik alkatrészt érné meg LEGINKÁBB kicserélni a gépben?

Egy eléggé "gyenge" gépem van, és szeretném felújítani. Elsősorban, nemigazán tudom, melyik alkatrészt kéne kicserélni. Az alaplapot? A videókártyát? (leginkább azon gondolkoztam) a procit?

Itt vannak a perifériáim:

Intel Core 2 Quad Q9650 3GHz LGA775

8GB RAM

GIGABYTE GeForce GT 630 2GB GDDR3 128bit

Leginkább ezek azok amik fontosak, a többi megfelelő.

Esetleg olcsó oldalakat, ahol beszerezhetném a megfelelő alkatrészeket?

Keress kérdéseket hasonló témákban: alkatrész, számítógép, csere, javítás, olcsó, új, használt, RAM, memória, PC

ápr. 15. 16:54  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Először a procit, de azzal együtt alaplapot is kell ami a ramot is magával húzza.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont ápr. 15. 16:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És milyen procit ajánlasz? Ami árban is megfelel.

# 2/11Időpont ápr. 15. 17:07 Privát üzenet

Ez a gép egyben ahogy van kissé elavult, de szerintem annyira nem gyenge, a quad 4 magos proci, 8gb ram se kevés, de egy csere nem árt, ezt meg add el (én játékra gyengébb gépet használok), ha tudod. Nem éri meg cserélgetni a dolgokat, sőt ahogy előző hozzászóló írta alaplapot is kéne...

Mondj egy keretet és segítek, de így tudnánk mondani olyan alkatrészeket is amikkel fél millió lenne a gép.

# 3/11Időpont ápr. 15. 18:47 Privát üzenet

2. hozzászóló vagyok.

Ha olcsón akarsz nem rossz gépet, és nem baj, ha használt, akkor veszel egy irodait (ezekben van egy 2-3 generáviós intel core i5), raksz bele egy olyan videókártyát, aminek külön táp nem kell (1050 pl), és kapsz egy elég jó gépet.

# 4/11Időpont ápr. 15. 18:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Használt alkatrészeket szeretnék venni hardveraprón, amiket találtam nem olyan drágák, csak nem tudom melyiket érné meg, és először mit. A keret elég szűkös, mivel nemrég álltam neki gyűjteni, szóval most 30k-m van.

# 5/11Időpont ápr. 15. 20:16 Privát üzenet
Ha most 30k forintod van, akkor először vga-t veszel. Az a 4 magos processzor ugyan gyenge mai viszonylatban és nagyon visszafog egy komolyabb kártyát, de azért játszható, 30-60fps-t azért az újabb játékoknál is ki lehet vele hozni. Persze a következő nyilván az kell hogy legyen.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont ápr. 15. 20:49 Privát üzenet
Doszka nevű felhasználó válasza:

Illetve ha még nincs, egy SSD-vel csodákat művelsz ebben a gépben (is)

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont tegnapelőtt 02:33 Privát üzenet
Egy ilyen géppel ma már nem sokra mész. Én már nem költenék rá egy fillért sem. Nagyon elavult az egész.

A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont tegnapelőtt 05:53 Privát üzenet

Mi a cél vele? Ha csat net meg filmnézés, arra így is jó, max. egy SSD-t éri meg szerezni bele, 120-ast vagy 240-est.

Ha játszanál is, akkor a 30 ezredből egy videokártya vásárlással érnéd el a legtöbb javulást. Példa: [link]

Plusz még egy SSD-t is tudsz venni.

Processzorból ebbe a foglalatba nem tudnál érdemben jobbat venni, ahhoz lapot is cserélni kéne (lehet, hogy RAM-ot is). Csak oda már kevés volna a keret.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont tegnapelőtt 15:09 Privát üzenet

[link]

Ez pedig egy példa irodai gépekbe. Nézz körül.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont tegnapelőtt 16:20 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Robogón nincs töltés mitől lehet, milyen alkatrészt kell kicserélni?
Mennyi idő alatt lehet kicserélni ezt az alkatrészt? Lent
Ha gyenge a játékoknál az fps-ünk akkor mejik alkatrészt érdemes kicserélni a számítógépből?
Van egy Fujitsu Esprimo p2550 számítógépem. Szeretném benne kicserélni az összes alkatrészt csak a ház maradna meg. AZ alább felsorolt alkatrészeket bele tudnám-e rakni a házba,...
Kikapcsol a laptopom, és mikor bekapcsolom 7-et sípol, vagy szerencsésen bekapcsol és bármikor elfeketedik a képernyő. Megérné kicserélni a hibás alkatrészt?
Segitséget szeretnék kérni h van egy Straus fükaszám beinditáskor elindul a damil fej is ami ugye elvileg nem kellene h pörögjön és a kérdésem az h milyen alkatrészt kellene...

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Hardverek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!