Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dell optiplex 780-ba quad...

Dell optiplex 780-ba quad processzor?

Figyelt kérdés

Nem egy erős gépről beszélünk, core 2 e8400, radeon r7 250, 4gb ram.

Egyértelműen a proci a leggyengébb az egészben. Lehetséges ebbe quad-ot tenni? Ha igen kell hpzzá valami különlegesség? Ugye ez gyári dell gép, a biosa is, az alaplapja is.


2019. ápr. 19. 16:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Elvileg a max bele a q9650. Ha ilyent beletennék, mennyivel lenne erősebb?
2019. ápr. 19. 16:59
 2/6 MGéza ***** válasza:
A mostani dual coretől elég sokkal. De az a processzor nagyon nem éri meg, i5-2400 is van annyiért, sőtt az még olcsóbb is és állva hagyja. Szóval ilyenben ne gondolkodj, ha ddr3-as az alaplap akkor csere úgy ahogy van. Legfeljebb Q 6600-at érdemes ebbe venni, olyat 3000 forintért kapsz ebay-on, ingyen le is szállítják.
2019. ápr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Q6600 mennyivel lenne erősebb?
2019. ápr. 19. 20:58
 4/6 MGéza ***** válasza:
Nagyjából annyival hogy 4 mag lenne 2 helyett. Persze vehetsz Q 9xxx szériából is, de az erősebbekért sok pénz kérnek.
2019. ápr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A helyedben vennék egy lga 1156-os platformot. I7 860, asus p7h55-m, 8gb Ddr3, meg valami videókártya. Én ezt 30k ért leakasztottam házzal/táppal. Annyi, hogy átraktam a régi gépem házába annak a tápjával, mert a meg lévő r9 380-am pattintottam mellé, mert irodai gép volt 300-as táppal. Ez így olyan 60k-t érhet.

A 1080p-ben a bf1-et viszi ultrán 75fps körül, a witcher 3-at ultrán és 2k textúrákkal modolt skyrim se-t enb-vel 30-60fps-el,attól függ kint vagy bent vagyok....doom is megy, mint a vaj. Jól elboldogul ezekkel az újabb játékokkal. Cinebenchen a proci igaz csak 630 körül teljesít 3.6 GHz-en, szóval munkában már biztos lassúcska, de ha játékra kell, akkor egy jó, olcsó kis gépet rakhatsz össze.

Ami még vonzó volt ebbe, hogy tehetek bele xeont szarér-hugyér (jobb szilícium, mint az i7, oc-t jobban bírja) és forrasztott a procik ihs-e, így hatékonyabban tudod hűteni.

Még az lga 1366 is piszok jó vétel, ha nem horroráron kapod az alaplapot, mert abba bepattinthatsz 6/12 szálas i7 extreme vagy xeon procikat, az x5675-el meg is lehet közelíteni egy hatmagos ryzent, legalábbis Cinebenchen úgy 200 pontnyira (x5675 ezer hetven körül pont, ryzen 5 hatmagosai ilyen 1200-1300 körül vannak) , meg azon a platformon duál helyett mehet a ram tripple chanelben.

Nézz hardveraprón egész vagy félgépeket, aztán, ha találsz az elsőből valamit 30k körül, a másodikból 50k(lap+proci+12gb ram)-70k(mint az 50k+minden más), akkor csapj le rájuk, lehet jó boltot csinálni.


Ui:nem reklám, nem adom a gyűjteményem! :D

2019. ápr. 20. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hardveraprón vannak jó áron, megéri lecserélni és gyorsabb is lesz.

Én is kedvelem az ilyen márkás brand gépeket, sokkal stabilabbak, tartósabbak mint az amit összeraksz valahonnan magadnak.

Pakolod tele RAM -mal, a legerősebb belevaló CPU-val és tegyél mellé egy modern videokártyát és van egy jó kis géped.

2019. ápr. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!