Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja van az új gépemnek?

Mi baja van az új gépemnek?

Figyelt kérdés

Pár hónapos gép, elég jónak kéne lennie, viszont nem mindig az... GTA 5-ben első hónapban nagyjából okés volt, bár lagoltam eléggé ott is, így lekorlátoztam 60 fps-re, egy ideig jó volt, viszont tegnap játszani mentem megint vele, aztán 60-ról leesik random 42-re az fps, van amikor 1-re akkor teljesen megáll a játék kb... ez miért van? CS 1.6-al is szoktam játszani, és ott is van amikor 100-ról 41-re meg 1-re lemegy az fps ami azért nagyon gáz mert 100000 éves játék... CSGO-ban, L4D2-ben nincs ilyen baj, ami azért is fura, mert jóval újabbak mint 1.6... Mi lehet a baj?



Alaplap: asus prime z390mplus


HDD: Western Digital 2TB IntelliPower Sata-600 64mn RED


Táp: cooler master mwe gold series 650w


Processzor: intel core i5-8600 3100mhz


Memória : corsair 4gb ddr4 2400mhz value (2x)


videókártya: sapphire radeon rx570 8gb ddr5 nitro oc



2019. ápr. 23. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Kevés a RAM 16Gb kellene.
2019. ápr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
SSD hiánya simán okozhat ilyet, ha a winfos 10 a háttérben elkezd valamit ügyködni.
2019. ápr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A játékoknak semmi szügsége nincs ssd-re. Max gyorsabban tölt be egy pályát de de fps szempontjából semmi szerepe nincs. Viszont sokan mondják,hogy "eddig jó volt,vagy korábban jó volt". De arra sokan nem gondolnak,amikor azt írják,hogy egy adott játék 8 Gb rammal tökéletesen elfut az nem azt jelenti,hogy 8 Gb ram van a gépben,amiből 4-5 Gb-ot felzabál a Windows és a maradék elég lesz.

Korábban azért volt jó,mert a Windows viszonylag kevés területet foglalt a memóriában,mert friss telepítés volt. Csakhogy a win is állandóan frissít,növekszik,hízik és egyre nagyobb memória területet fed le. Nem beszélve a hésőbbiekben telepített sok-sok programról,amik futnak a háttérben és mind használják a memóriát. A játék meg annyival gazdálkodik,ami marad és az adott területet sűrűn kell üríteni-feltölteni ami plusz idő.

2019. ápr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Játék közben a pálya folyamatosan töltődik, és ha épp nem tud betölteni, mert a Windows leterheli a HDD-t, simán lecsökkenhet az FPS jelentősen.
2019. ápr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké, GTA 5-nek lehet RAm a baja , de 1.6-ot mivel lehet megmagyarázni? Ma pl. annyira belaggoltam, hogy kicrashelt a játék xd
2019. ápr. 24. 14:11
 6/9 anonim ***** válasza:
GTA-nak is simán elég a 8GB.
2019. ápr. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rx570 és GTA 5 párossal sokan jelentettek hasonló hibát. Ajánlom ezt a topikot, pont erről írnak benne: [link]
2019. ápr. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MGéza ***** válasza:

Ha egy darabig jó volt akkor:

- Melegedés, ennek ellenőrzésére stressz-teszt

- Tápellátási probléma, nem gyakori de kifoghatsz szériahibás darabot.

- Más hardverprobléma, például alaplap

2019. ápr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Frissítettem a videókártya driverét, azóta 60 fps fix, néha ledroppol 40-50-re de amúgy f@$z@
2019. ápr. 26. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!