Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gyenge lenne már ez a gép...

Gyenge lenne már ez a gép kisebb grafikai munkákra?

Figyelt kérdés

Intel core i5 4460 proci

8gb ddr3 memória

250gb samsung evo ssd

Nvidia geforce 750 2gb grafika

Windows 10 Pro



Amire használom :

Adobe Photoshop, Illustrator, Indesign CC2019 és Lightroom, netezés, filmezés...



Eddig elég jól bírta, de mostanában előfordul hogy valamelyik program lassan indul, ha nagyobb fájlban dolgozom akkor elkezd akadozni, fagyni, vagy lassan nyit meg valamiket.


A rendszert újratelepítettem valamikor januárban, szóval nincs tele szeméttel.

Gyenge lenne már ez az 5 éves gép erre a munkára?



2019. ápr. 24. 10:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én ennél sokkal gyengébb gépen, integrált vga-val csinálok még videóvágást IS :D Nehezen tudom elképzelni ezt az akadozást, meg fagyást.

Mindenesetre szerintem elég lenne a memóriát bővíteni, meg szétnézni pl a PS beállításaiban.

2019. ápr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja meg bocs, #1 vagyok: kérdéses, hogy az SSD mennyire van elhasználódva. Egy tesztet lefuttatnék rajta.
2019. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az ssd-re azt írja 3.2TB írt adatmennyiség, és 100%-os.
2019. ápr. 24. 11:17
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Valszeg a kulonbozo windows es egyeb frissitesek miatt megnott a hatterben futo programok rendszerigenye is az evek alatt, azaz kezd elavulni a gep.
2019. ápr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg mikor nagy fájlról van szó és akad/fagy, akkor nincs maxon a memóriahasználat? Talán azt érné meg 16 gb-ra kitolni.
2019. ápr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 CspCsj ***** válasza:

Talán így is találsz valamit:

Feladatkezelő > Teljesítmény fül > nézd a grafikonokat, hogy processzor-/memória-/lemezhasználatból 100%-on van-e valamelyik > ekkor a folyamatoknál talán beazonosítható, hogy mi terhel.

Feladatkezelőt előre nyisd meg, és akadozásnál válts át.


Vagy ha nem látszik semmi, akkor hardveres probléma lehet.

Hőmérsékletek nem magasak? Portalanítva is volt januárban? (üresjáratban 50°C feletti, terhelésnél 75°C feletti értékeknél ellenőrizném a hűtést)

Tápegység olcsó, vagy minőségi?

Másodlagos merevlemez gondolom van, - állapotát megnézném.

2019. ápr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A terhelést szoktam figyelni, legutóbb amikor fagyott (tegnap) a proci 60% körül ugrált, a memória meg 70 és 80% között. Egyik sem ment 90-100% köré sem...


A táp az nem valami drága dolog, 550W-os Eurocase.

Másik HDD az SSD mellett szintén 100%, bár azon csak az archív dolgokat tárolom.

2019. ápr. 24. 12:29
 8/13 A kérdező kommentje:
60°C körül vannak a hőmérsékletek is, nem melegszik nagyon a gép
2019. ápr. 24. 17:47
 9/13 anonim válasza:
Ha nagyon sok dolog van betöltve a programba, fontok, pluginek, brushok stb, azoktól lehet hogy lassan indul el. A fagyás/akadozás abban az esetben normális, ha nagy fájlokkal dolgozol. Ez a gép egyszerű grafikai munkákhoz elég, de egy 300dpi-s plakát fél perc alatt felzabálja a 8gb ramot.
2019. ápr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a ram használat 80% körül van, akkor érdemes megfontolni még 1 modul vásárlását.
2019. ápr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!