Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sérült adat kábel okozhat-e...

Sérült adat kábel okozhat-e adat vesztést?

Figyelt kérdés

Egy asztali gépről van szó,és ma vettem észre hogy az egyik SATA adatkábelem felülete egy kicsit sérült.Szóval egy helyen már lekopott egy kicsit róla a plezúr,gondolom ahogy a HDD-t próbáltam beerőltetni a helyére,mert hogy ebből a szempontból borzasztó egy ház-alap lap kombót sikerült annak idején össze vásárolnom,mert hihetetlen mennyire nincs hely benne a különböző dolgoknak egymás mellett,hogy ne legyen kútban egymásnak,hihetetlen legó mire egy HDD-t ki tudok venni anélkül hogy nem szaggatnék szét körülötte mindent vagy legalábbis nem rántanám meg.


Na most,és amitől meg most elkezdtem félni,hogy mi van ha ez a kábel nem is most sérült meg még valamikor régebben,és akkor mi van,ha emiatt esetleg nekem már tűntek is el adataim a HDD-ről?


Tehát most már konkrétan akkor: egy sérült adat kábel okozhat-e adat vesztést,ill. ha esetleg adat vesztést nem is,olyan lehet-e hogy bár a HDD-n van egy adott adat,de a rossz adat kábel miatt a Windows ill. a Total Commander nem látja?Vagy ez úgy van ahogy egyik barátom mondta,hogy egy adat kábel vagy rossz vagy nem,tehát nincs átmenet,tehát vagy elérek mindent fájlt a lemezről,vagy egyet se,mert hogy akkor a Windows egyáltalán nem is látja?Szerinte nagyjából csak ez a két véglet lehetséges.Ez igaz volna?


Egyáltalán az adat kábel lehet akármilyen hatással egy HDD tartalmára?Arra hogy épp be lehet-e olvasni a fájlt olyan biztos,úgy tudom ilyen probléma esetén azt nevezik adat átviteli hibának.De ha csak ez van azt bánja a kánya,mert holnap persze úgyis veszek egy új kábelt biztos ami biztos,csak mondom attól félek ill. az a kérdésem hogy úgymond tönkre is tehet-e egy már régóta a HDD-n csücsülő fájlt?Pl. ha épp meg akarnám nyitni?


Ill. mi van az írással,tehát mi van ha már akkor is rossz volt a kábel (már ha rossz,mert ugye mint fentebb említettem igazából szemre csak kicsit le van dörgölve a külső felülete,de ugye mindig induljunk ki a legrosszabból,tehát induljunk ki abból hogy igen,ettől ténylegesen meg is sérült a kábel),amikor a lemezre rámásoltam vagy rákreáltam (pl. Paint-tel),vagy a torrent rákreálta az adott fájlt?Tehát hogy mi van azokkal a fájlokkal,amelyek a kábel sérülését követően kerültek rá a lemezre?Ezeknél lehet írási hiba is,annak következményeként pedig használhatatlan fájl is?


Na meg a lényeg,hogy ha esetleg bármit is huncutkodott már nekem ez az adat kábel,arról a HD Sentinel tájékoztatott volna-e valamilyen formában?Egyáltalán ha egy HDD 100%-os,attól még lehet-e rossz az adat kábele,tehát létezhet-e egyáltalán egy időben tökéletes HDD-rossz adat kábel páros?


Bocsánat,tudom hosszú lett,de tényleg szeretném pontosan látni hogy mi mindennel járhat amit ma észre vettem ill. hogy mivel biztosan nem.Na meg gondolom válaszolni majd már valamivel rövidebben is lehet ezekre,amelyeket amúgy természetesen előre is nagyon szépen köszönök.



2019. ápr. 25. 00:39
 1/3 Gábor_79 ***** válasza:
100%

A HD sentinelben a SMART adatok alatt van egy sor, ami ezt a hibát naplózza. Konkrétan az adatátviteli hibákat. A számát nem néztem most, de alsó szegmensben CRC error count. Erre a program főoldalán is figyelmeztet szövegesen, hogy x alkalommal előfordult ez a hiba. Nálam van egy 78-as értékű merevlemez. Ez az élettartamát nem rövidíti. Inkább káros a tápellátási hiba.

Elvileg van valami szabvány vagy protokoll másoláskor, hogy vissza is ellenőrzi a tartalmát íráskor. Ebből nem érzékelünk semmit. Hibás műveletkor megszakad a folyamat.

Nem emiatt tűntek el utólag a fájljaid szerintem.

2019. ápr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem írtam hogy biztosan tűntek el fájljaim,a kérdésem lényege épp az volt hogy egyáltalán tűnhettek-e el attól a sérült adat kábeltől.


Ami egyébként így néz ki,mert most már le is fotóztam.Ez alapján szerinted? [link]

[link]


Ja,és amúgy az összes HDD-men összesen ír 3 db olyan hibát a HDSentinel,és még azok is ősszel történtek.Szóval ez alapján akkor gondolom fellélegezhetek igaz?

2019. ápr. 26. 01:04
 3/3 Gábor_79 ***** válasza:

Tökéletesen nem látok semmit a kábeleken. Esetleg a középtájon valami kosznak látszó dolgot. Ha tűntek is el adataid, az nem adatkábel hiba miatt. Hiba alkalmával, a fájlművelet megszakad és egyből figyelmeztet, hogy sikertelen.

Rendszeres időközönként ellenőrzöd az említett SMART értéket. A grafikonon, ha folyamatosan növekvő értéket mutat, akkor kell aggódni. Egyébként örökre elnaplózza a két éves eseményt is. Szóval ott marad a nyoma, de nem mérvadó, csak ha változik.

2019. ápr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!