Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kevés RAM lehet a probléma?

Kevés RAM lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Forza Horizon 4 közben a videokártyém csak 40-50%-on fut, a processzor meg 60-70%-on és ezért droppol az FPS (gondolom ezért), néha lassabban tölt be textúrákat.


A Far Cry 5-nél meg mindegy hogy ultrán vagy lowon játszom ott is droppol az FPS. Itt is kevesebb a GPU kihasználtsága mint a processzoré. A Rainbow Six Siege-nél nincs ilyen problémám. Néztem teszteket ugyanezzel a konfiggal ahol ultrán játszanak a FAR CRY 5-el meg a Forza Horizon 4-el és nem szaggat nekik. Csak 8GB ramom van és néha 90-95%-on van a memória.


Mi lehet a gond?


PC: GTX 1070

i5-8400

8GB RAM (2x4)



2019. ápr. 26. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt más lesz a gond. Nekem is ennyi ramom van és a farcry simán fut. Nem eszi valami más program a memóriát játék közben is a háttérben?
2019. ápr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem latok semmi olyat ami nagyon enne meg ezen kivul. Az meg lehet hogy torrentezes kozben leszedtem valami virust vagy keretlen programot es az fut a hatterben?
2019. ápr. 26. 23:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ha torrenteztél bizonytalan helyekről, akkor szerintem érdemes lenne újra húzni a gépet. Majd úgy csináld, hogy a hdd-t ne formázza és akkor mindened megmarad
2019. ápr. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt sem ártana tudni.hogy milyen programok vannak feltelepítve? Lehet,hogy egy,vagy több alkalmazás feleslegesen fut a háttérben,ami eszi a memóriát. Pl: CCleaner,meg hasonlók nagyon zabálják a memóriát,mert állandóan futt a háttérben és semmit sem ér. Illetve játék közben lődd ki a torrentet.
2019. ápr. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jatek kozben nem fut a torrent.

Jatek kozben csak ilyenek futnak hogy: Antimalware Service Executable

Nvidia Container

Nvidia Share

Wsappx (ez nem tudom micsoda, 10%-ban ette a procit)

Szolgaltatasgazda:Jatekvideo-rogzito

Secure System

Szolgaltatasok: Webfiokkezelo

Kereses (ezt hiaba zarom, de ugyanugy elindul)


Nehanyat leirtam ami jobban eszi a procit meg a memoriat

2019. ápr. 27. 10:48
 6/6 anonim ***** válasza:

A Wsappx az úgynevezett UWP appok (Windows store-beli appok) telepítését, törlését, frissítését, licenc ellenőrzését végzi. Ha van Store-beli appod, már pedig alapból akad egy pár a Win10-ben, akkor használhat erőforrásokat ez a folyamat, ha pedig mondjuk PowerShell segítségével törölted az UWP-s vackokat a Store-al együtt, akkor nem fog semmi erőforrást sem használni. Akkor indul el, amikor szükséges, tehát ha gondol egyet és az UWP-s appok frissítésért kiáltanak, vagy ha telepítesz/törölsz UWP appot. Letiltani ezt a folyamatot közvetlenül nem lehet, közvetetten lehet csak a Store kiiktatásával.

A játékvideó-rögzítő is egy kilőhető folyamat, sőt, ha megtalálod a Szolgáltatások között, tilthatod is nyugodtan. Ez az Xbox app része, annak rögzítő funkciója lesz ez a folyamat.

Amúgy nincs ötletem, mi foghatja vissza így a gépedet. Talán még az, hogy HDD-ről megy ami valami miatt lassú, esetleg a Windows Update, ami ha fut a háttérben, ideiglenesen le tudod lőni a Szolgáltatások között. Idővel újraindul magától úgy is.

2019. jún. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!