Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik alaplap és intel...

Tototolk kérdése:

Melyik alaplap és intel proceszor a legjobb ebben az árban?

Figyelt kérdés
max 80ezret akarok költeni a kettőre (akár használtan venném de a procit azt iztos mert az újjak nagyon drágák.) de fogalmam sincs ebből a pénzből mi lenne a legjobb ami kihozható szeretnék egy másik gépet mert a mostani AMD 5350 es procisnak már nagyon érik a cseréje.később DDR4-es ramra akarok majd váltani de amíg ez nem lehetséges addig a mostanit használnám. tehát az új alaplapnak mind a 3-ast mind a 4-est tudnia kéne kezelni.jelenlegi konfigom Proci:AMD Athlon 5350 alaplap:ASROCK AM1B-MDH RAM:8,00GB Single-Channel DDR3 @ 798MHz (2x4GB) táp:nBase N-Power N400 400W (ez volt alapból a házhoz. később ha szükséges ezt is cserélném de ha nem muszály akkor amíg működik addig hagynám) egyenlőre csak alaplapot és procit akarok cserélni aztán pedig minden hónapban venni hozzá még ezt azt pl jobb ram egy vidkari SSD amíg nem lessz egy elfogadható konfig. a házzal nekem nincs bajom azt nem tervezem cserélni nem a kinézetre megyek rá.

2019. ápr. 27. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy rémlik egy rövid időszakban láttam ilyesmit, de már nem igazán találni olyan lapot, ami kétfélét visz. Szerintem vegyél egy 1366-os vagy 1156-os lap/ram/proci kombót használtan 30-50 rugó között, aztán mikor frissítessz ddr4-re, elpasszolod őket.
2019. ápr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mennyire éri meg vátani DDR4-re? mekkora a különbség a 3-as és 4-es közt?
2019. ápr. 27. 09:40
 3/6 Dongaben ***** válasza:
Azt mondanám, hogy egy normális tápot vegyél inkább először, alapnak. Pl. "be quiet system power 8 500w". (Csak példa, de egy gyenge minőségű táp tönkretehetei a többi hardvert, ezért érdemes többet költeni rá.) Proci mellett a RAM-ot is nyugodtan veheted használtan, és, ha már használt piac, akkor a mostani DDR3-as RAM-okat el tudod adni. Ezt azért írom, mert kevés a "hibrid" alaplap, és nem is igazán jók... Eleve DDR4-es alaplapban gondolkodj.
2019. ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dongaben ***** válasza:
Néhány éve a processzorok memória vezérlője már ki tudja használni a DDR4 magasabb órajelét (Írás-olvasás), így a DDR3 lassan a DDR2 sorsára jut.
2019. ápr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
akkor már egy teljes másik konfigot kéne összeraknom ebből max az 1terrás winyó ami maradna mint használható az új buildbe. nekem lényegében arra kell a gép hogy netezzek meg ha akarok játszani valamivel azért tudjak játszani is mert a mostani 6-7fps már nagyon zavar pl aa Green Hell már játszhatatlan. nem kéne egy hudehu gép csak azért azt a 30+fpst tudja a játékoknál főleg hogy 1360x768@60Hz monitorom van ami amúgy jó játék élményt tudna nyujtani
2019. ápr. 27. 10:18
 6/6 A kérdező kommentje:
DDR4-es lapok közül mit ajánlanátok? meg persze érdekelne az is hogy melyik procik tudják 100%-ban a DDR4-et
2019. ápr. 27. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!