Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Atom processzoros számítógépet...

Atom processzoros számítógépet érdemes még megvásárolni?

Figyelt kérdés

Konkrétan erre gondolunk: [link]


Mert elég olcsó, és nagyon kevés a pénzünk, a PC-nk pedig tönkrement. Vajon mekkora teljesítményre számíthatunk?



2019. ápr. 29. 20:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát az atom széria mindig is egy gyenge hulladék volt, kétlem hogy ez változott volna. Elég érdekes gép(???) amit választottál. Teljesítményre egy 4-5 éves középkategóriás mobiltelefon szintjét hozza. Nem is tudom biztosan, menne-e rá windows valahogy, bár elvileg mennie kéne. A helyedben két opció közül választanék: a tönkrement PC (pc szóból asztalira asszociálok) talán ennél olcsóbban is javítható, nyílván csak 1 alkatrész szállt el.

A másik amit tudnék ajánlani, az egy 3-4 éves közepes laptop, azok kijöhetnek ennyi pénzből, és ha jól választasz és nem vernek át, még sokáig húzhatja.

De elsősorban a tönkrementet éri meg szerintem rendbehozni. Akár alaplap, akár ram, akár proci szállt el, mindegyik kapható szerintem 70ezer alatt.

Ezt a minix-et nem igazán ajánlom.

2019. ápr. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Tehát ez a link a jó [link]

A PC úgy ment tönkre, hogy már hajszárító szükséges a beindításához: egy külön hajszárítónk van az asztali PC-hez, azzal kell "bebikázni", mint hajdanán egyes automobilokat, jelen esetben az alaplapon lévő egyes elektronikai alkatrészeket, ha jól tudom a kondenzátorokat kell egy kicsit befúvott meleg levegővel enyhén felmelegíteni, mert másképpen nem hajlandó elindulni a gép. Úgy jöttünk erre rá, hogy nyári napokon nem volt gond vele, télen viszont nem volt hajlandó elindulni, így kipróbáltuk a hajszárítót, és működött, azóta ezt a módszert alkalmazzuk.

2019. ápr. 29. 20:29
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azzal már nem lehet mit tenni, csak szentelt vízzel lelocsolni és ehy Torinói lepelel letakarni, elmondai visszafelé egy imát, és hívni a papot.
2019. ápr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Igen, de még azért használható, most is azon írok. Az vele a legnagyobb probléma, hogy a HD videókat már nem bírja lejátszani sajnos :| gyönge a processzor.


Egyébként a laptopok között is akad jónéhány Atom processzoros, és azokat is szép számmal vásárolják, pl Lenovo Miix 320 vagy a népszerű Alcor Snugbook, ami a legeslegolcsóbban megkapható. Valamire csak jó akkor.

2019. ápr. 29. 20:40
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk úgy, hogy az ilyen gépekre kellene atom, mintsem beléjük. Egy rakás hulladék, ami összesen arra jó, hogy kidegelje az embert. A 64 GB-os eMMC erre csak rátesz. Ha rajtam múlna, inkább vennék egy használt gépet a hardverapró megbízhatóbb eladóitól. Többeknél bevizsgált, garanciális gépeket lehet kapni, normális áron.
2019. ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Pedig olyan helyes masina, van egy édi-bédi kis antennája, mint a Mikrobinak! :)
2019. ápr. 29. 21:33
 7/34 anonim ***** válasza:

Körülnéztem a hardveraprón és kapásból ezeket találtam, amik fényévekre vannak az általad kinézett atomos izénél és árban kb ugyanott:

[link]

[link]

[link]

2019. ápr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 MGéza ***** válasza:
Vegyél egy brand gépet, olyasmit amit linkeltek neked. Azzal nem lesz probléma, gyors is lesz, főleg ha ssd-t is teszel bele. Cégtől akár 1 éves garival is kapsz ilyesmit.
2019. ápr. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Ezek valóban kb 5x akkora teljesítményűek (1200 ~ 6700). ámde a TDP is jóval magasabb, lényegében 20x akkora (4W ~ 77W). 20x annyi áramot fogyaszt el :| ami az áramszámlában jelentkezik.


[link]


[link]

2019. ápr. 29. 22:07
 10/34 anonim ***** válasza:
Van egy ugyanilyen specifikacioju mini pcm mint ez. Hasznalhato, de nevetsegesen lassu, ennyi penzert inkabb vagyel egy hasznaltat rendes pct
2019. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!