Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régen minden játék sokkal...

Régen minden játék sokkal jobban ment a gépen, pedig nem változott semmi. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ugyanazokkal játszom, ugyanaz a konfig, nem lett semmihez sem nyúlva/cserélve. A játékok mégis hónapról-hónapra egyre rosszabbul futnak.

Igaz már vagy 2 éves a gép, de akkor is.

Intel i5-4590, GTX1050 Ti, 8gb DDR3 RAM.


Tudom nem egy atomerőmű, de nekem eddig megfelelt mindenre, viszont minden egyre szaggatósabban fut rajta.


Mitől lehet? Szerintem a GPU miatt lehet. Sok helyen olvastam, hogy a 1050 Ti megjelenésekor sokkal erősebb volt. De vagy hetente jön rá driver frissítés..

Szerintetek meg lehet azt csinálni, hogy ráteszem a legelső drivert ami megjelent rá? Amikor még minden hasított..


Azért választottam ezt a GPU-t, mert egy akció keretében egy kb rx460 áráért vettem, boltból, újanon, garival. (Akkoriban)



2019. máj. 1. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Windwos idővel belassul. 1: reinstall 2: SSD + reinstall
2019. máj. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolom online játékkokkal játszol. WoT,Lol,stb.

A géped nem változik de a játékok igen. Az online játékokat is folyton frissítik és egyre erősebb gépet igényelnek.

2019. máj. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Pár hete lett újratelepítve, és általában offline játékokkal szoktam játszani, story mode-ban például.


SSD-re gondoltam már, hogy beszerzek egyet, de ennek semmi köze a játékokhoz. Maga a gép gyorsaságával nincs gond egyébként, egyedül csak a játékok kezdenek bajosak lenni.. Mondjuk már lassan fél éve fenn áll ez a probléma.

2019. máj. 1. 11:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát a 1050 TI nem egy erőmű manapság,meg a 8 Gb ram is kevés játékhoz. Vagyis pontosabban játékra elég a 8 Gb,csakhogy abból a 8-ból eleve lefoglal a Windows és egyéb driverek is.

Így aztán már a fele sem marad a játéknak. 3-4 Gb szabad memória kevés.

2019. máj. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg van a gépem eredeti Windows 10-zel 2017. áprilisa óta. Samsung 250GB 850 EVO SSD van benne, arre telepítve a Windows és abszolút semmilyen belassulást nem észleltem még. Én mondjuk 2012-óta használok SSD-t, azóta nem adom lejjebb, mert csiga lassú a merevlemezre telepített operációs rendszer (persze van merevlemezem is). Szerintem a géped 1080p medium 50-60fps játékra bőven elegendő kell, hogy legyen. Talán az SSD lehet a megoldás valóban.
2019. máj. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem ártana egy kipucolás
2019. máj. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

SSD nem fog szerinted gyorsítani, mert szerinted rendben van A géped.


I'm out of here...

2019. máj. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 Tessék megtanulni szöveget értelmezni kérem szépen.


Szóval sem mondtam, hogy SSD ne gyorsítana a gépen. Nyilván gyorsítana.

De mégis ki az az elmebajos, aki játék "pörformansz" javítására SSD-t ajánl? Mekkora fogyatékkal kell szenvedjen az olyan személynek akinek ez megfordul a fejében? Egy elkezdi, a többi folytatja?

Nem tudom, ti hol éltek? Vágjátok, hogy semmi köze az SSD-nek egy játékhoz? Tessék megnézni akár frutyubon, hogy van-e különbség FPS számok között ha egy 5 éves HDD, vagy egy mai 500 gigás SSD-n is van a játék, nem lesz ott semmi különbség, azon kívül, hogy gyorsabban betölt mondjuk menüből a játék.


Kíváncsi lennék, az itt válaszolók vajon értenek is a válaszhoz amihez épp írnak, vagy csak azt adják tovább amit az oldalon olvastak?


Egyébként megoldódott a probléma. Letöröltem az új Nvidia driver-eket és rátettem a legelsőt ami kijött erre a GPU-ra 2016-ban. Jelenleg hasít.


Évekkel ezelőtt felhagytam a hardware-ekkel, azt hittem mára már lemaradtam bőven. De ahogy látom még mindig nem érdemes az itt okoskodóknak hinni.


-Kevesebb FPS-t kapok játékban. Megoldás?

-uuhhhh haaaat nem isz tudjooom... TAalÁn VeGyÉl eGyy EssEsSdÉt 🤤


Jézusom kik ezek..🤦‍♂️

2019. máj. 4. 01:58
 9/9 anonim válasza:

Egyik barátom is így gondolkodott mint te, kedves kérdező. Nagy gamer PC-t épített, de az SSD-re sajnálta a pénzt, mert az iskolában minimálbérért dolgozó rendszergazda azt mondta neki, hogy az SSD az parasztvakítás. (Persze, mert életében nem használt.)

Eltelt 2 hét, majd jött hozzám a barátom, hogy mit ajánlok, ajánlottam azonnal egy SSD-t, és lám, utána nem elégedetlenkedett a géppével. :)


Ezt csak azért írom le, mert pont az ilyen buta felhasználók miatt hagytam fel gépek szerelésével/telepítésével, mert hiába próbáltam megértetni velük, hogy az SSD nagyon felgyorsítja az ócskavasukat, nem fogták fel, mert mindig az ilyen emberekre hallgattak, mint te.


Gondolom már SSD-t használsz, mert akkora trágya! :)

2022. dec. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!