Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gép nem meghatározott...

A gép nem meghatározott időnként kifagy,5-6 másodpercre, játék közben (nagyobb terhelés alatt) sűrűbben és hosszabb ideig tart. Többi infó leírásban. Ötletek? Esetleg, hogy mi lehet esetleg megoldás?

Figyelt kérdés
Eddig integrált videókártyám volt, azért azt hittem az miatt csinálja, viszont most egy 1060 6gb-om van. +infó, hogy kifagyás alatt a processzor és GPU teljesítmény 0-ra redukálódik. Driveres problémára is gondoltam, de nem tudom minek a driverével lehet probléma.

2019. máj. 7. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Tápegység el tudja látni megfelelően a dolgát? Van legalább 600W-os? Ha igen, akkor:

Gép újra lett már telepítve? Milyen rendszert használsz?

Nincs olyan háttérben futó programod, ami ezt kiválthatja?

Internetkapcsolat nélkül is tapasztalod ezt?

2019. máj. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Tápegység 600W-os, még nem lett újratéve csak a rendszert raktam fel és a drivereket, de már használom egy fél éve.

Win 10 64 bit. Nem jut eszembe semmilyen program ami ezt váltaná ki, amit eddig használtam azokat használtam már az előző gépemen is ami fényévekkel gyengébb volt. Internet nélkül is csinálja, most próbáltam Gta 5-tel és csinálta ugyanúgy.

2019. máj. 8. 08:50
 3/15 MGéza ***** válasza:
Konfig főbb részletei, legalább a vga mellett még a proci? Mi a tápegység neve? Chifetec smart?
2019. máj. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Pontosan Chieftec Smart 600W , Gigabyte b360m alaplap, i5-8600K, 8 GB HyperX Fury 2666 Mhz memória
2019. máj. 8. 17:17
 5/15 MGéza ***** válasza:
Lehetséges hogy tápellátás. Ez nem a legjobb minőségű, könnyen lehet hogy tápfeszültség ingadozás okozza a problémádat. Szerezz valahonnan egy cserét vagy ha garis akkor vidd vissza.
2019. máj. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Garanciás de milyen indokkal küldjem vissza? mivel rendeltem.
2019. máj. 8. 19:02
 7/15 anonim ***** válasza:
Visszaküldeni már nem nagyon lehet, mert ugye a garancia csak arról szól, hogy javítás, vagy csere. Szerintem próbáld eladni, és vegyél egy nagyobb teljesítményű/drágább tápegységet. Tápnál sokat számít az egyforma teljesítményűek közti árkülönbség is.
2019. máj. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben köszönöm a segítséged, de több pénzt beleölni nem szeretnék annyira nem zavar a probléma, egy feltevésre alapozva nem fogok új tápot venni. Ha megveszem lehet ugyan ez a hiba megmarad és akkor adtam a szarnak egy pofont, ameddig jó addig használom, garancia vége előtt meg valahogy elintézem, hogy ki legyen cserélve.
2019. máj. 9. 08:21
 9/15 MGéza ***** válasza:
Majd akkor zavarni fog, ha teljesen kidöglik a tápegységed és esetleg magával rántja a többi alkatrészt, már majd nem fogod tudni honnan jön a hiba mert az ingadozó tápfeszültség addigra mindent hazavág. Antec Neo Eco 450 kéne neked. És nem, nem kell 600W, hanem minőség kell. A Chieftec mostanában minden csak nem az.
2019. máj. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Minden 3-4 év garancia van ha bedöglik meglesz oldva valahogy amúgy meg nem gondolnám, hogy a táp lehet a probléma. De azt se tudom te miért tudod ennyire biztosra.
2019. máj. 9. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!