Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor tévéként való használa...

Monitor tévéként való használata (hangszóró hiba)?

Figyelt kérdés

Na, szóval. Régi monitoromat váltottam le a napokban egy modernebb, jobbra, mert már tényleg régi volt (az újPhilips 276E8VJSB).


Ebben ugye nincs hangszóró, szóval kénytelen voltam venni külön hozzá egy olyat, amiből 2 kábel jön, egy háromfeles jack, meg egy usb.

Na most, ha gépen használom a két kis hangszórót (tehát a monitorba dugva a jacket, az usb-t meg mondjuk a set top box-ba vagy akárhova) akkor tökéletesen működik, szép, tiszta hangja van.

Ha viszont tévézni szeretnék, akkor valamiért nem ad hangot. Hiába dugom adapterrel a konnektorba az usb-t vagy a gépbe vagy a boxba, sehogy sem akar menni. Sajna, a boxban nincs jack csatlakozó.


Esetleg van itt valaki, aki tudná, hogy mit csináljak, mert csak úgy tudok kényelmesen elaludni, ha megy mellettem a tévé, nem szeretem a csendet. :D


Arra gondoltam, hogy veszek egy usb-jack 3,5 átalakítót és bedugom a box usb slotjába, de nem tudom, hogy ez működőképes konstrukció-e.

Usb-ről hangot? Valaki próbálta már? Vagy valami egyéb megoldást, ha tud valaki, az kérem ossza meg velem ismereteit.


Köszöntem!



2019. máj. 9. 21:37
 1/9 A kérdező kommentje:
UPC médiabox, ha ez számít valamit.
2019. máj. 9. 21:38
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]


Itt lenne az átalakító

2019. máj. 9. 21:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy a box nem ad ki hangot az USB-n, az nem arra való.

Hogy jut el az adás a boxból a tévébe, monitorba? Milyen kimenetei vannak?

Amúgy meg a monitoron van jack audio kimenet, ha jól látom. Oda kell dugni a hangszórót és kész.

2019. máj. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

egy hdmi kimenet van rajta, azon keresztül.

oda dugom a jacket. gépről tökéletesen működik, de ha tv-zek, akkor nincs hang.

2019. máj. 9. 22:32
 5/9 levis56 ***** válasza:

A hangszóró usb csati áram ellátásra van kitalálva. Ezek a hangszórók pc-hez vannak gyártva,ott bedugod a jacket a pc álaplapba majd az usb-t a pc usb portba ahonnan az áramellátást kapja és van hang. Tv-n elvileg jack csati a helyére de kell egy usb port is a tv-n ahonnan áramot kap.

Ha monitorhoz vetted a hangszórókat miért akarod tv-hez haszálni?

2019. máj. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 levis56 ***** válasza:
Ha tv-ként akarod a monitort használni akkor szerintem a hangszóó jack dugót a monitorba a tv boxot hdmi kábellel a monitorhoz és a beállításokban be kell állítani melyik hdmi portot használod,hogy ezt a monitor illesztőprogramjában vagy a boxbeállítsaiban tudod megtenni azt nem tudom. Tv músor nem lessz jobb minőségü a 4K monitoron mert az adsok nagy része még a hd minőségét sem éri el,ha váltani akarsz tv és pc között mindig állítgatni kell a megjelenítóők között,vagy nézz t-t pc-n keresztül,egyszerűbb.
2019. máj. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat


"Ezek a hangszórók pc-hez vannak gyártva"

- Hát, ez igaz, de mégis megy úgy, hogy a monitorba van dugva, csak akkor nem akar, amikor átváltom az inputot a tv-re (HDMI)


"Ha monitorhoz vetted a hangszórókat miért akarod tv-hez haszálni?"

- Mert nincs külön tévém és a monitoron tévéznék. Az előzőn is úgy csináltam, csak abba volt beépített hangszóró.


"Ha tv-ként akarod a monitort használni akkor szerintem a hangszóó jack dugót a monitorba a tv boxot hdmi kábellel a monitorhoz és a beállításokban be kell állítani melyik hdmi portot használod"

- Így csináltam eddig is.


"Tv músor nem lessz jobb minőségü a 4K monitoron"

- Nem azért vettem, hogy a tévézés jobb minőségben menjen, hanem a játékok miatt, de még a böngészőt is jobb nézni így, minden szebb rajta. Ja, meg nem mellesleg TN paneles monitorom volt és nem volt valami hájkvaliti cucc, meg volt már vagy 6 éves. (LG M2262dp-PZ)


"nézz t-t pc-n keresztül,egyszerűbb."

- Hát, úgy tűnik, sajna, nem marad más választás, hacsak nem jön a miracle man. Bár elég hangos a gépem, nem lenne valami kellemes.


Esetleg lehetne venni egy olyan boxot, amiben van jack-aljzat? És akkor arról lehetne csapatni, addig meg max marad a gépen filmezés.

2019. máj. 10. 11:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Inkább meg kéne tanulnod csendben aludni, sokkal pihentetôbb. Egyébként te vagy a média álma. Még alvás közben is ömölhet beléd a szar. :)
2019. máj. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pihenek én így is eleget. Egyébként, filmeket szoktam nézni, nem énb-t, meg hasonlókat. Szar max akkor ömlene belém, ha mellettem aludnál :D
2019. máj. 22. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!