Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek elég lesz ez a...

Szerintetek elég lesz ez a 400W-os táp?

Figyelt kérdés

Remélem elég, mert nem szeretnék váltani.

Rx580 és i5-4590 kombóhoz lenne egy corsair cx400-am.

PSU calculator-ral 408W-re jönne ki, úgy hogy benne vannak a ramok, egér, bill, fejhallgató, hdd-k, meg az ég világon minden.


Legfeljebb kikötöm az oldalsó led-es nagy ventit, úgy is hangos és zavaró..


Szerintetek így elégnek kell legyen?

Mi lesz ha így használom esetleg ha nem?

2 naponta általában 2-3 órát szoktam vele játszani, de akkor sem ilyen Rise of the Tomb Raider féle játékokkal, hanem valami egyszerűbbekkel.


Ezzel a táppal régen sokat toltam HD5870-el is probléma nélkül, ami elvileg nagyon zabálja az áramot, ráadásul egy őskövület. RX580-al mennyivel más a helyzet?

Szerintetek?



2019. máj. 10. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Pontosabb ha saccolunk, kb. 380W a konfig max terhelésen, amiből 12V-on fogyaszt kb 310W-ot.

A CX400 egy viszonylag normális táp, ~380W -ra van hitelesítve 12V-on tehát elvileg bírnia kell.


"Mi lesz ha így használom esetleg ha nem?"

Ha kevés a kakaó, akkor lekapcsol a gép, komolyabb baj nem lesz.


"régen sokat toltam HD5870"

Nem találtam róla mérést, a tdp-je 188W szóval ez is 210W körül fogyaszt max terhelésen, mint az RX580. (RX580 tdp-je 185W, mérve 210-220W a fogyasztása)

2019. máj. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Nem célszerű kicentizni a dolgot általában, de a te esetedben erről szó nincs.

Szerintem elég.

2019. máj. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

* i5-4590: 84 W TDP ( [link] )

* Rx580: 185 W ( [link] )

ez összesen 269 W. Kerekítsük 270-re. Mindennel együtt 320-370 W. Az említett táp jól szerepel egy teszten - [link] - kicentizve, de beleférhet a keretbe (pláne, hogy egy HD 5870 maximum TDP-je is 188 W: [link] ). Ha újonnan vennék, én ehhez a konfigurációhoz azért egy 450-500W-os tápot keresnék.

2019. máj. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mentek a pacsik. Akkor marad a táp, nem cserélek ha nem muszáj:)


Esetleg számíthatok bottleneck-re szerintetek?

Calculator szerint gyenge lesz a proci, 13% az érték, és 10%-tól már bottleneck-nek minősül.

2019. máj. 10. 12:41
 5/8 MGéza ***** válasza:
A kalkulátort ne használd inkább semmire. A vga-t minél magasabb felbontáson és beállítások mellett üzemelteted annál inkább limitáló tényező lesz a procihoz képest, szélsőséges esetben elfordulhat hogy vga bottlenecked lesz. Rusnya, de makacs tévhit ugyanis hogy csakis a cpu lehet bottleneck faktor, tehát szűk keresztmetszet. Ezen kívül van olyan játékmotor ami 1-2 processzormagot használ, van olyan ami 6-8-at is. Szélsőséges esetben például az is előfordulhat hogy egy Pentium G3258 lenyom egy 8 magos FX-et mert egy magon jobb, ugyanakkor Bf1-ben meg az FX fogy nyerni. Egyébként meg, a bottleneck önagában semmi mást nem jelent csak hogy az adott proci mellett nem képes maximum teljesítményre az adott kártya, de attól még semmi baja sem lesz.
2019. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyenge? Pff, jó vicc...

Az ilyen kalkulátorokban ne bízzál, nem veszik figyelembe se azt, hogy mivel játszol, se a felbontást és a grafikát.

2019. máj. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Okés köszi a válaszokat :D

Akkor egyedül a 2x4gb corsair ramokat kell majd idővel cserélnem.

Esetleg van ötletetek, hogy mikor megy le a használt 2x8gb ddr3-asok ára? Mert felém elég drágák.. Ha rendelek is.

2019. máj. 11. 19:43
 8/8 MGéza ***** válasza:
Olcsóbb a ddr3 már nem nagyon lesz újonnan mivel egyre szűkül a piaca és alig gyártanak. Hazsnáltan, hardveraprón nézelődj ott elfogadhatóak az árak.
2019. máj. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!