Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul el a számítógépem....

Nem indul el a számítógépem. Mi a baj?

Figyelt kérdés

Minap összeraltam életem első számítógépet de nem indul el mi lehet a baj?

Konfig:

Alaplap Asus Prime z370p

Ram 2x8 GB Ddr 4 2400 mhz

Gpu rx 580

Táp coler master v1000

Hdd 1 TB

Még annyit hogy bevan dugva megnyomom a bekapcs gombot és nem pörög fel semmi nincs kép se és igen jó helyre dugram mindent elvileg a leírás alapján tehetjük többször is megnéztem



2019. máj. 13. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
A tapon nincs veletlenul hatul kapcsolo?
2019. máj. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Processzor van benne? Azt nem írtad... :)

Memóriahiba nem lehet, akkor sípolna, ha nem felel meg neki. Javaslom az alaplap QVL listáját nézd át, hogy a memória szerepe-e benne.

2019. máj. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

az táp basszus.

nos első körben venni kéne egy procit.

második körben pedig biztos hogy nem dugtál minden jó helyre hisz azért nem indul.

(vagy kihagytad a távtartó csavarokat a gépházból és rövidrezártad az alaplapod de akkor általában füstöl.)


Ahhoz hogy áramot kapjon kell:

1.bekapcsoló gomb,

2.tápegység 24 pin-es csati alaplaphoz kötve

3.tápegységbe betáp kábel bekötve, aminek másik vége konnektorba csatlakozik

4. tápegység bekapcsolva (ha van kapcsolója)


ha ezek megvannak már kap áramot hiába hiányzik minden más.

2019. máj. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17%
Hívjál föl egy szakembert, vagy esetleg kérd meg az iskolai rendszergazdát, vagy az infotanárodat. Ha nagy a gép, akkor nem kell a gépet elcipelni a suliba, de amúgy pl a rendszergazda lehet, hogy nem feltétlneül csinálná meg szívességből, de lehet, hogy igen.
2019. máj. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok... A 3 és a 4 is jó tippet adott. Ha nem értesz hozzá kérj meg valakit, hogy segítsen. :) Én is így kezdtem régen... :)


Ahogy nézem az alaplapod két helyről kap tápot... A sima 20+4 PIN-es és van egy kiegészítő 4+4 pin es csatlakozó. A tápod leírása alapján van hozzá kábel, szóval be lehet kötni...


Még a


Javaslom a manual 12. oldaltól átnézését!

[link]


29. oldalon (10. System panel connector) a bekapcsoló jó helyre bekötését (PWRSW)... a beeper, hogy halljál hiba esetén csipogás-kódokat (SPEAKER), és ha van reset gomb, akkor azt sem árt, bár manapság ritkán használatos, nem úgy mint windows 95-98 idejében :D :D

2019. máj. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!