Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 64 bites szoftver esetén...

64 bites szoftver esetén tudná használni az összes RAM-ot?

Figyelt kérdés

Heló, egy régi gépben 2GB memóriáról váltottam 4GB-ra. A 2GB esetén használta az összes RAM-ot, van egy 2GB-s videókártyám, tehát nem az integrált veszi el a memóriát. Jelenleg egy 32 bites Windows 7 fut rajta. Haver szerint a 64 bites sem látná, mert most dual-channelban van a RAM tehát alapból kevesebbet lát (nekem ez új dolog még nem hallottam róla). Erőforrás figyelőben látom, hogy 577MB a hardverek számára van fenntartva. A gép 3,44GB-t használ.

Egy 64 bites Windows megoldaná, vagy akkor sem látna/használna többet?



2019. máj. 14. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a 32 bit limitje, 64 bites renszer tudná használni a 4-et. A rendszer tudja hogy ott van, de 32 biten fizikai képtelenség megcímezni, ezért használhatatlan.
2019. máj. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
64 bites is csak 3,44GB-t lát, IGP letiltva.
2019. máj. 15. 14:47
 3/3 A kérdező kommentje:
Megoldva biosban kellett turkálni. :D
2019. máj. 15. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!