Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 64 GB-os pendrive-om 32...

64 GB-os pendrive-om 32 GB-osra csökkent windows 10 telepítés közben. A pendrive-ot formáztam meg egyedileg, amiről a win10-et telepítettem. Hogy tudnám visszaállítani 64 GB-osra? Bővebb infó a kérdés alatt.

Figyelt kérdés
Kétszer telepítettem már windows 10-et két külön pendrive-ról, csak az az elsővel nem foglalkoztam különösebben, az félé éve volt, az is és ez a pendrive is 64 GB-os volt, utána pedig miután az ikonjára kattintva formázni akarom csak 32 GB-ot ismer fel, mivel ujra kellett formázni az egyedi fájlrendszer miatt amiről telepítettem BIOS-ból.
2019. máj. 16. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Lemezkezelőben törlöd róla az összes partíciót, csinálsz egy nagyot és formázod.
2019. máj. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A lemezkezelőt hol találom win 10 - en ? Csak a lemezkarbantartót találtam meg, ott meg csak töredezettségmentesíteni lehet vagy mit. Annyira nem értek az ilyen dolgokhoz, a windows 10 újratelepítést is egy 10 perces videó alapján csináltam csak végig :)
2019. máj. 16. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Számítógép-kezelés(keresőbe)-> Tárolás(fül)->Lemezkezelés.
2019. máj. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ezzel a linkkel az előbb találtam csináltam meg: [link]


Viszont ha már itt vagy, lehetne még egy kérdésem? :)

A pendrive-ot NTFS vagy exFAT-ba formázzam, és a lemezfoglalási egységet mire állítsam hogy a legoptimálisabban tudjam használni szerinted?

Én ezt a pendrive-ot film nézésére használom csak, meg most épp újra telepítettem vele a gépet.

Nem emlékszem már pontosan, de volt hogy úgy volt megformázva hogy ha egy 30 gigás FULLHD filmet akartam rá feltenni vagy nagyobb cuccot azt írta a fájlrendszernek túl nagy ez a file, ilyet nem támogat vagy valami hasonló. Nem tudod melyik az amelyiken korlátlan nagyságú videó felrakható? És amúgy ezek között én mezei felhasználó bármit is érzékelhetek a fájlrendszerek között ?

2019. máj. 16. 20:31
 5/6 anonim ***** válasza:

NTFS:Naplózó fájlrendszer(értsd folyamatosan írja a fájlműveleteket), éppen ezért nem ajánlott pendrive esetén mert túl sokat ír a memóriacellákra.(amiknek amúgy sem tesz jót)

exFAT:Igazából a legjobb választás lehet mert bármekkora fájl is felmehet rá(FAT32 esetén a limit 4GB volt fájlonként), viszont belefuthatsz olyan eszközbe ami nem ismeri ezt a fájlrendszert.(Win XP-s PC-be akár, TV-be vagy Hi-Fi eszközbe)

Én inkább az exFAT-t javaslom.

Lemezfoglalási egység nyugodtan lehet alapértelmezett.

De elméletileg minél kisebb annál kevesebb a helyveszteség.(fájlonkénti lefoglalt minimális helyet jelenti)

2019. máj. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor exFAT-ot választok :)
2019. máj. 16. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!