Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ettől lehet melegebb a procim?

Ettől lehet melegebb a procim?

Figyelt kérdés

Egy i5 9400f prociról lenne szó. Eddig egy Gigabyte B360-as alaplapban volt,amiben terhelés nélkül átlagosan 27-29C fok volt. Cseréltem a lapot egy Z370-esre,mert később szeretnék "K"-s procit. Most még a 9400f van benne de terhelés nélkül most 39-40Cfokon megy. Terhelés alatt is arányában magasabb a hőmérséklet a Z-s lapban. Ugyan az minden,csak a lap lett cserélve.

Ez lehet az alaplap miatt? Ha igen,akkor miért?

Köszönöm az értelmes válaszokat.


2019. máj. 19. 12:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve a rendszer is lassabban tölt be,pedig ugyan az a M.2 ssd lett beletéve. Az számít,hogy melyik foglalatban van? A Z-s lapon ugyanis 3 db M.2 foglalat van.
2019. máj. 19. 12:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy jól tetted-e vissza a hűtőt.
2019. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jól tettem vissza a hhűtőt,többször is ellenőriztem. Ugyan azzal a pasztával(MX4) raktam rá.
2019. máj. 19. 12:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Már elég sok gépet szereltem össze,szóval van némi gyakorlatom. Ha visszarakom a B360-as lapot,akkor visszaállnak a hőmérsékletek. A Z-s lapban magasabb lesz. Ezért gondoltam,hogy a lap miatt lehet. Talán a VRM miatt...?
2019. máj. 19. 12:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel a cpu hűtő szabályozható és az alaplap szabályozza, így simán lehet az alaplap miatt. 40 fok az még teljesen normális, nincs vele baj. De az uefi beállításaiban korrigálhatod ha zavar
2019. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy ez abszolút jó érték még és nem is zavar. A ventik ugyanolyan fordulatra lettek beszabályozva. Csak pusztán kíváncsiságból tettem fel a kérdést,hogy maga a lap okozhat-e cirka 10C fok különbséget?
2019. máj. 19. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!