Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a gépnek?

Mi lehet a baja a gépnek?

Figyelt kérdés

Jónéhány év után az előző gépem elkezdett időnként vibrálni, néha naponta többször, néha hetekig nem jött elő a probléma, elég változatos volt az időtávlat. A képernyő mindenféle színben és formában villogott, a gép teljesen lefagyott, még a reset gomb sem működött a gépházon, csak akkor tudtam kikapcsolni, ha a power gombot hosszan nyomtan, sőt néha még akkor sem, néha csak az áram lekapcsolása volt megoldás. Mikor megelégeltem, hogy néhány óránként ez történik - függetelnül attól, milyen program fut épp, vagy fut-e egyáltalán bármi - vettem egy új gépet. Na, hát az új gép pontosan ugyanezt csinálta rögtön az első napjaiban. Az egyetlen dolog, ami a régiből az újba átkerült a monitor, egér, billentyűzeten kívül, az a külső winchester és az egyik belső. Kiszedtük tehát a belsőt winchestert és a külsőt is kihúztuk, így már cska az új maradt benne, de így is fennállt a probléma. Jobb ötlet híján lecseréltük a monitort a kábeleivel együtt, de nem javsult meg. Így cserélődött a billentyűzet és az egér is, hátha valami csatlakozásukból eredő akármi.. de nem segített. Mivel semmi,d e tényleg semmi más nem maradt, így lecseréltük az elosztót, hátha az rossz. Az új elosztóval 3 napig működött jól, már úgy tűnt, ez volt a baj, de aztán ismét rossz lett. Annyi volt a különbség, hogy ezúttal már nem vibrált, hanem egyszerűen csak lefagyott a kép, és nem lehetett semmit kezdeni a géppel. Néha már a bekapcsolásnál lefagyott, néha meg nem a kép afgyott le, hanem fekete eltt a képernyő, de ugyanúgy használhatatlan a gép. Szóval lényegében ugyanaz a baj, csak a vibráció tűnt el. Úgyhogy mivel most már tényleg semmi nem maradt, egy 50 méteres hosszabbító segítségével átvezettük az áramot máshonnan, hátha a falban lévő kábelek, a konnektor vagy valami ilyen probléma van. 2 napig így is működött jól, de ma ismét visszatért a probléma, és ezidáig kb. 20-25x kapcsoltam ki-be a gépet. Ennek kb. a fele az áram lekapcsolásával volt sajnos, gondolom ezzel sem tettem neki jót.

Mostanra tényleg semmi ötletem. A létező összes dolog cserélődött. Mégis mi lehet a gond?

Program okozhat ilyet? A gépen igazából alig van program, az új gépre a win10 telepítése után csupán a következők lettek felrakva: microsoft, chrome, nod32, vlc, total commander, winamp, utorrent, quicktime, picassa, video corel studio, lightshot. Semmi más.Nem hinném, hogy ezek bármelyike okozza.

Valakinek valami elképzelés?


2019. máj. 22. 16:45
 1/2 A kérdező kommentje:

A gép adatait azért nem írtam le, mert szerintem nem fontosak a probléma kapcsán, hiszen a teljes csere után is ugyanaz volt a gond, szóval igazából nem gondolom, hogy bármely alkarész okozná.. avgy annyira pechem van, hogy kifogtam két pontosan ugyanazzal a hibával rendelkező valamit.

Ha szükséges, persze leírom a gép adatait.

2019. máj. 22. 16:49
 2/2 anonim ***** válasza:
Így elsőre tápegység hiba lehet. Milyen a tápod?
2019. máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!