Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A mostani videókártyákat nem...

A mostani videókártyákat nem lehet normálisan overclockolni?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy rtx 2060-at (palit gaming pro oc), ugye ez alapból túlhajtott. Ezt szerettem volna kitolni a legnagyobb stabil órajelre, a legkisebb szükséges feszültséggel (ugye így a gyári beállításokhoz képest kevesebbet eszik/melegszik, de magasabb órajelen futna). Viszont ezek a kártyák 1C hőemelkedésnél már droppolják az órajelet, és nem tudom rendesen beállítani. Megy 2040 Mhz-en kb. 10 másodpercet, aztán ledobja 1980-ra, végül 1965/1950-re. A max hőmérséklet 87 fokra van belőve afterburnerben, power limit maxra kitolva (225W-ból így is alig eszik 160-180-at 2040 Mhz-en).

Na most lehetne mondani, hogy a kártya nem bírja már tartani 50-60 fokon azt az órajelet, de ez nem igaz. Ha olyankor tolok rajta mégfeljebb, mikor már elérte a 60 fokot, akkor lazán mehetünk 2000 fölé. Ezzel csak az a baj, hogy ha meghagyom ezt a beállítást, akkor benchmark indítást követően a még hideg kártya felmenne 2100 mhz fölé is, mert ugye annyira fel lett tolva a csúszka, csak ugye abban a pillanatban meg is hal a benchmark meg a driver, mert ugye ez nem stabil órajel, viszont a 2040 az lenne. Ha 2040-et állítok be, akkor meg lemegyünk 1950-re később. És egyáltalán nem melegszik jobban a kártya (68-69 helyett 69-70 2040Mhzen 1950 helyett, fogyasztás is kb. semmivel nem nő). Nincs erre valami mód, hogy csak úgy simán belőjem a max órajelet, meg feszültséget, mint a régi hd 7870-emnél? Vagy legalább, hogy ne vegyen vissza az órajelből 70 fok alatt?


2019. máj. 22. 19:24
 1/3 zsiga.biga válasza:
46%
Nem értem mi értelme van annak, hogy veszel egy OC kártyát és azt még húzni akarod feljebb. Meg ha húzod is akkor is a játékon belül nem hiszem, hogy akkora nagy változás lenne.
2019. máj. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az az értelme, hogy kihozod a kártyádból a maximumot, legtöbb esetben úgy, hogy kevesebbet fogyaszt/melegszik. Jelenleg az alap OC-hoz képest ~100 Mhz van rajta pluszban, de mivel majdnem 100 milivolttal kevesebben is elmegy, azért az alap kb. 70 fok helyett a 65-öt is alig éri el úgy, hogy gyorsabb is.

De ha te meg akarsz elégedni mindennel, meg "mer jó van az úgy", akkor nyugodtan. Ha keresek 200E nettót havonta, de lenne lehetőségem minden plusz munka nélkül 210-et keresni, akkor maradnék a 200-nál, mert hát mit számít az a +10E, hó végén észre se lehet venni.

A kérdésre meg egyáltalán nem válaszoltál, szóval ennyi erővel írhattál volna egy privátot, és fikázhattál volna ott is.

2019. máj. 24. 00:51
 3/3 anonim ***** válasza:

sajnos nem ismerem a mostani geforce-okat, de az amd karik sem olyanok mint régen.


Nekem most per pill RX480 van, és lehet adni neki a wattmanban egy kis kakaót, és terhelés alatt több áramot vesz fel, és kevésbbé droppol az órajel.


Elméletben be lehet állítani +50% áramfelvételt, de ez gyakorlatban kb 10%-ot jelent, mert kb ennyivel mérek többet fogyasztást az aljzatban.

2019. máj. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!