Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom overclockolni a...

Hogyan tudom overclockolni a processzoromat?

Figyelt kérdés

Van egy intel core i5 9400f processzorom és én úgy tudom hogy a processzor felismeri a hűtőt és az alapján overclockolja magát. De azért megkérdezem már tőletek is.

És ha így van akkor tudnátok írni egy olyan procihűtőt amivel kb 3.8-re overclockolja magát(Nem akarom meglátni hogy valaki Noctua hűtőt ír mert az még az 5.0-ás órajelet is bírja) Nekem valamivel olcsóbb,de azért jó hűtés kéne.

UI: A vízhűtéssel nem játszik



2019. máj. 16. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
A proci automatikusan boostolja magát. De ezt nem lehet OC-zni csak a "K"-s procikat,"Z"-s alaplapban.
2019. máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy proci hűtőt szerintem a világon semmilyen hardver nem tud felismerni. Esetleg a ventilátorát ha 4 pines.
2019. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

És a processzor sem tudja agyon overclock-ni magát. Van egy turbo plafon és annyi. Vagy bírja a hűtő vagy se és akkor droppol ám a CPU ha túl forró.

Normális 3 rézcsöves hűtőt tegyél rá (Cooler Master vagy ilyesmi) és kész. Az a legjobb megoldás szerintem, legalábbis nálam mindig ez van egy valódi szorzózármentes processzorral és hűvösen tartja.

2019. máj. 17. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!