Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire jo ötlet egy 240-es...

Mennyire jo ötlet egy 240-es ssd-t ketté particionálni a felrakni rá a win7-et is és a win8-at is?

Figyelt kérdés
2019. máj. 30. 09:45
1 2
 1/17 Derwer ***** válasza:

A fő kérdés, hogy minek?

Természetesen működni fog, csak mi az értelme, mi lenne a célod?

2019. máj. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Egyes dolgok a win8-ban nem úgy működnek ahogy szeretném, s nem jövök rá miért. Pl. ha lehajtom a képernyőt win8-nál, hiába állítom be hogy ne úgy működjön, weblapokról képernyőről adatot leolvasó vagy ép szövegmezőbe betűket beíró sciptek nem működnek, Win7-nél viszont ezzel nem volt probléma.
2019. máj. 30. 11:15
 3/17 A kérdező kommentje:
(nem az a kérdés h működik e hanem hogy milyen hátrányt okoz? Állítólag jobb a win7-8-nak valamiért 240 giga mint 120. Jobb e inkább kiegyezni csak a win7-el. s nem particionálni? A legjobb lenne persze rájönni a különbség okára.
2019. máj. 30. 11:16
 4/17 Derwer ***** válasza:

1; Akkor inkább win7 és win10 lehetne a kérdés, win8at minek erőltetni, elég vakvágány volt.

2; A tárhely igény az TE rajtad áll, hogy mennyi kell nekik. A javaslatok, hogy eg ywin7nek kell 60GB az azon alapszik, hogy a win7 megeszik mondjuk 25gigát, felraksz még 15GB programot és maradjon tartalék mellette.


3; Ilyen célra én amúgy max virtualizálnék, kényelmesebb, hatékonyabb.

2019. máj. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"3; Ilyen célra én amúgy max virtualizálnék, kényelmesebb, hatékonyabb."


Ezt a részt nem értem, ezalatt mit értesz?

2019. máj. 30. 11:23
 6/17 A kérdező kommentje:
A win7-el a fő gondom az h év végén megszűnik a támogatottsága, azt hogy vakvágány pedig ép a win10-re hallottam...
2019. máj. 30. 11:24
 7/17 Derwer ***** válasza:

WIN10 fog maradni "örökre" a windows oprendszer a jelnlegi tervek szerint. Sosem fog végetérni, WIN8 is kukázva lesz majd.


Virtualizáció: Amikor a gépeden virtuálisan létrehozol eg yújabb gépet, amire telepíthetsz operációs rendszert és bármi mást is. Így lesz egy ablakban futó teljes értékű géped. (oké, 3Dben nem lesz ott, de Virtualizációs CPUval alig van teljesítmény veszteség. Windows home nem jó hozzá! )

Pl VirtualBoxszal tudsz ilyet csinálni.

2019. máj. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

ja, ilyent csináltam már, de a Dell Inspiron 3521-159203

Intel Core i5-3337U /2*1.80GHz CPU

4GB DDR3 RAM,

AMD Radeon HD 8730M 2GB VGA

kevésnek bizonyult hozzá.


tegyük fel, hogy veszek olyan processzor alaplapot ami támogatja a virtualizációt. Mit ajánlasz rá? Milyen konfigot? gyenge konfig is elég, (Csak weblapok nézése lenne a virtuális gépen, a fő gépen is csak ez meg gmail, facebookozni, youtubot nézni mobilon szoktam.)

2019. máj. 30. 11:42
 9/17 A kérdező kommentje:

Szóval akkor azt mondod, h térjek át a win10-re? S a fent említett Intel Core i5-3337U / 1.80GHz CPU

4GB DDR3 RAM, 1TB HDD

AMD Radeon HD 8730M 2GB VGA elég erős a win10-hez amíg nincs másik gép?

2019. máj. 30. 11:43
 10/17 Derwer ***** válasza:

1; A i5-3337U egy 5-6éves CPU, ez már sokmindenhez kevés lehet. De amúgy tudja a hardveres virtualizációt, nem lehetett hasznlhatatlanul lassú. (engedélyezve volt a hardveres gyorsítás? BIOSban, virtualizációs szofterben és nem blokkolta ahsot windows? )


A 4GB RAM már alapból nem sok amúgy. (csakfacebook és hasonlók = intenzív böngésző használat = sok-sok RAMot megesznek)

A HDD is sokat ront az összteljesítményen.

A grafikus kártya tök nyolc, ha nem játszol, vagy csak mértékkel akkor az integráltak elegek szoktak lenni.

2019. máj. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!