Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép magától újraindul...

Számítógép magától újraindul majd túlpörög?

Figyelt kérdés

Nemrég raktam össze egy új PC-t az alábbi összetevőkbő. A gépházon sajnos nincsen reset gomb. A gép egy túlfesz védős elosztóval van a hálózatra kötve. Szokot olyatt csinálni a gép, ami nem tudom, hogy a fesz ingadozás miatti megszakítás vagy belső áramellátási probléma lehet, hogy újra akar indulni, viszont a képernyő fekete lesz és elkezd minden 100%-on pörögni, mintha betenné magát egy átmeneti állapotba. Sajnos reset gomb nincs a szerencsétlen gépházon, így a tápot kinyomom, majd be onnantól újraindul és oké.

Hardverek:

Gépház: Sharkoon VS4-s

Shappire RX580 4 GB Pulse

Ryzen 5 1600 X

G.Skill 8gb dd4 3000 mhz (2x)

Crucial 250 GB SSD

Asrock B450 M

1 TB western digital hdd

Arctic freeezer 33 hűtő



2019. jún. 3. 10:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Tápegység: Be quiet! 500 W System power 9 BN246
2019. jún. 3. 10:16
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben egy BIOS frissítést nézz meg.
2019. jún. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elméletileg, direkt kértem tőlük bios frissítést, hol tudom ellenőrizni a frissességét ?
2019. jún. 3. 11:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet tápegység hiba is ha minden elkezd túlpörögni, de lehetséges hogy valamelyik vezérlő a ludas.

Ha Windows rendszert használsz nézd meg az eseménynaplóban hogy abba az időbe amikor előjött ez a probléma akkor a windows milyen hibát könyvelt el. Lehet az is hogy a CPU túlterhelést kapott és emiatt leoldott az egész a túlmelegedés védelme miatt, és a ventilátorok azért pöröghettek fel hogy hűtést adjanak neki. Ha áram ingadozás lenne esetleg atúlfesz szabályzó hibája miatt akkor a táp egy az egyben leold.

De lehet BIOS hiba is, lehet hogy a frissítés kell neki, de az is lehet hogy felfrissítették neked csak lehet szarul és emiatt hiba van benne ami időnként így jön elő. De lehet az is hogy alapból a BIOS chip hibás. de lehet éppenséggel alaplap hiba is vagy a CPU vezérlő hülyéskedik, vagy önmagával a CPUval van a probléma. De lehet éppenséggel videókártya hibája is. Én azt csinálnám hogy levenném a gépház oldalát és terhelném a gépet és közbe figyelném az Everest programmal is, meg tapogatással, bár ha van pálcás hőmérőd akkor a hűtőbordákat erősen ügyelve arra hogy véletlenül se zárj rövidre semmit tehá nagyon óvatosan mérd egy pálcás mérővel ha van otthon hogy a hűtőbordák mennyire melegednek fel, na meg persze figyeld a ventilátorokat hogy egyáltalán működnek-e. Lehet egyébként az is hogy a CPU szarul van pasztázva vagy túl sok van rajta ami szintén probléma és a hőt nem vezeti el kellőképpen és egy bizonyos idő után vagy terhelésnél túl melegszik éppenséggel.

Egyébként ezen kívül rengeteg baja lehet, sajnos keresgélni kell, terhelni kell, tesztelni, figyelni az adatokat stb...

2019. jún. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amikor bekapcsol a gép akkor csinál egy ilyen próba 100%-ot a táp szerintem, majd elcsendesül, ergo csekkolja a BIOS- hogy oké e minden. Amikor ez a dolog történik, akkor erre a 100% ra áll be valami miatt az egész. Van az AIDA-nak is terhelés mérője, játék közben szerintem eddig rendben volt.
2019. jún. 3. 12:23
 6/6 anonim válasza:
a következőket tudod tenni portalanítani a tápot/gépet, újra pasztázod, a hűtő ventilátorokat le ellenőrzöd hogy mind működik, ha semelyik nem segít akkor egy Kaspersky Anti-Virus tölts le hátha vírus okoza.
2019. jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!