Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki megtudja mondani hogy...

Valaki megtudja mondani hogy van érdemi különbség a ryzen 1600x és a ryzen 2600 között?

Figyelt kérdés

Előbbi 37500 utóbbi 44750 30w-al kevesebbet fogyaszt a 2600 újabb architektúra.

Sokkal jobban is veszik világviszonylatban.

De teljesítményben kb ugyan az ahogy néztem.


3 év múlva is ezt a procit szeretném használni, akkor már egy Nvidia 2060 erősségű kártyával. De ahogy néztem youtuben az se gond neki.


2019. jún. 11. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Fogyasztás, gyártástechnológia, meg a 2600-hoz adnak gyári hűtőt.
2019. jún. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A hűtésre nem is figyeltem, köszi
2019. jún. 11. 09:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Viszik a 2600 at mert bőven megéri az árát, ha kizárólag a számokat nézed a legjobb vétel ma az 1700, 44-45 ezer körül már lehet találni, én anno 95 ért vettem és akkor is jó áron volt(annyira jó áron hogy egyáltalán nem zavar hogy két évre rá már papíron fele annyit sem ér - egy évvel korábban ugyanez a kategória intelből 340 ezer körül ment(habár tény, 10-12 százalékot rávert teljesítményben), na, ha azt vettem volna bántana a dolog). Második generációnak nagy előnye volt a jobb memóriatámogatás, a valamivel alacsonyabb fogyasztás, és a végre normálisan működő XFR(automatikusan addig húzza a procit amíg a hűtésed engedi, nem kell kézi tuninggal szarakodni egyáltalán - habár nem tudom, hogy ez csak az X jelű variánsokra igaz-e?). Ha hosszú távra tervezel a legjobbat vedd ami belefér a keretedbe, ha emiatt nem tudsz pl jobb kártyát venni akkor nem érdemes, de ha nem kell miatta kenyéren és vizen élni akkor én kiköhögném a különbséget.

Csak azért mondom ha esetleg nem követed a híreket, nincs egy hónap(július 7) és jön a harmadik generáció, egyszálas teljesítményben és fogyasztásban hatalmas ugrásra lehet számítani(de azok nem lesznek ilyen olcsók,R5 3600 75-80 ezer körül várható megjelenésekor).

2019. jún. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*65-70 ezer körül, sry, elírtam
2019. jún. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak olyan alaplap és olyan RAM-ot vegyél hozzá amivel megy 3200MHz.
2019. jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!