Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 150 ezer alatt gamer konfig?...

150 ezer alatt gamer konfig? Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés

GIGABYTE B450M DS3H 21 850 Ft

AMD Ryzen 3 1300X 23180

MSI Radeon RX 570 4GB 45000

Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2666MHz 13380

Crucial BX500 2.5 240gb ssd 9000

chiftec 500w 11500ft

seagate 1tb 11500ft

Ház 11-13 ezer körül


Ilyesmire gondolam, nem bajnok a processzor de a kártyát kihajtja. Ram se sok de azt idővel lehet bővíteni. Szerintem abszolút jól vinné a játékokat néztem ilyen proci vga párosítást, egyedül memória kevés. De szerintem sok játék ennyivel is beéri.


Sima full hd-be tolnám, casual szinten napi 1-1 óra átlagba. Ezért többet nem is szánnék rá. Overwatc is stabilan menne 70-80fps-el. Majdnem maxon, de jöhetnek tippek.


Összeraktam egyet 210-215 körül is, sokkal jobb is lenne. Csak most azt magam részéről sokallom, és nem várnék egy évet az építéssel


2019. jún. 16. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Rendben van ez a konfig teljesen. 150k-ból nem lehet ennél jobbat kihozni.
2019. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Végül is elmegy.

Azért én egy MSI B450M GAMING PLUS-ot meg egy Antec NeoECO 450 v. 550M-et beleszorítanék, mert tudnál rendesen OC-zni, másrészt ha majd egyszer váltanál egy komolyabb Zen2-es procira, akkor nem lesz abból probléma, hogy aránylag gyengébb VRM-ű lapod van, illetve a táp is stabilabb lenne egy Chieftec Smartnál. Persze ezt csak halkan jegyeztem meg, ha már nem fér a költségkeretbe ez a kb. 10 ezer plusz, nem szóltam.

2019. jún. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tápból System Power 9 400W és oké 👌
2019. jún. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem nagyon szoktam oc-zni de a ezzel a lappal én is szemeztem. Tápokhoz nem értek ahhoz nem tudok hozzá szólni, de hallgatok rád.


Legalább csak procit meg vga-t kell fejleszteni ha lesz több pénz, és szükségét is érzem. Tápból emiatt lehet jobb is az 550w


Köszönöm a válaszokat

2019. jún. 16. 21:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Dual-chaneles (2X4) RAM sokat dobna föleg 3000MHZ.


Ha támagatja a lap akkor pl:

[link]


Ház olcsó plexi: [link]


Komolyabb edzettüveges: [link]

2019. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én egy Seasonic Focus Plusnál nem adnám alább, ha olyan nagy videokártya + proci kombó kerül később a gépbe, ami ténylegesen 550W-t eszik (r7 3900x + RTX2080Ti + OC), nem beszélve arról, hogy egy tipikus mikró is 600W teljesítményű, tehát ebben az esetben egy sokkal jobban szellőző házra van szükség, mint egy 10 ezres műanyag plexis zalman. Nem beszélve arról, hogy a kiszemelt alaplap szabályzóáramköre nem alkalmas arra, hogy 100W-nál nagyobb processzorokat értelmes hőmérséklettel menedzselni tudjon, úgyhogy ilyen felállással sehogy se fogod te ezt a konfigot úgy bővíteni, hogy ez 400W-nál többet fogyasszon. Úgyhogy ettől a bővítgetős tervedtől állj el, mert ez ezzel nem kivitelezhető. Olyan apró tervek szerepelhetnek, hogy R7 3700X-ra cseréled a processzort (ami ugyanakkora fogyasztású!), RTX2070-re cseréled a videokártyát (ami még kisebb fogyasztású!), és veszel bele még 8GB ramot.


Én a helyedben kivennék mindent, ami feleslegesen rabolja a tőkét, miközben könnyen bővíthető, tehát jót tenne, ha az SSD menne a levesbe.


A másik meg az, hogy olyan platformot formálj, ami a >RÖVIDTÁVÚ< bővítési tervedbe beleillik. Tehát ne az legyen, hogy >egyszer majd valamikor 3 év múlva majd 600 ezret még ráköltesz<, mert ilyen soha nem fog bekövetkezni. A hardverapro tele van olyan konfigokkal, amiben agyonméretezett táp, gépház, alaplap van, közben egy darab memóriamodul lóg benne meg egy gyenge processzor. Valamiért mindenki azt hiszi, hogy >majd egyszer< bővíteni fogja. Ha már most nincs konkrét terved, akkor soha nem fogod bővíteni.


Tehát neked jó lesz a legolcsóbb A320 is, mert nem fogsz soha OC-zni, rengeteg erős 65W processzor található (pl R7 3700x, vagy nem elég?), amik jól érzik magukat a hűtő nélküli lapokban. Ezekbe a lapokba is elfér 32GB ram is (vagy nem elég?), és mint mondtad, nem fogsz OC-zni, tehát nem baj a chipset. A linkelt 400W BQ minden szempontból jobb a chieftecnél, halkabb és biztonságosabb, tovább is bírja, tehát hosszútávon is jobb.


Tessék, spóroltam neked annyit, hogy egyből kijön egy R5 2600, tehát processzort nem is kell már cserélned.

2019. jún. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!