Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes lenne újabb platformra...

Érdemes lenne újabb platformra váltani?

Figyelt kérdés

Jelenleg, egy 1150 alapú gépem van. Ami egy i5 4690, 16gb 1600-as ram, és rx 570 4gb-re épül.


Sok tesztet néztem, a passmark benchmark szerint ez a proci a ryzen 3, illetve az intel i3 8xxx 9xxx szériának a pontszámai alapján sorolható be.


A gépet egyébként általános, napi munkára, és heti 1-2x játékra használom.


A videókártyán kívűl szeretném megújítani a konfigot. Tehát a kérdés megérné -e, vagy érdemes lenne újabbra váltani?


Köszönöm a válaszokat! :)



2019. jún. 18. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudnod. Ha elég amit most tud, akkor tökéletesen értelmetlen lecserélni. Ha nem elég, akkor meg úgy is cserélni fogod.
2019. jún. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

configra gondolsz és nem platformra :)

új platform akkor lenne, ha gépről pl konzolra váltanál

2019. jún. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed kevésnek a teljesítményét szerintem mindenképp várj még. Jövőre már elvileg jön a DDR5 ram is nekem az az egyik ok ami miatt én is várok még.
2019. jún. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 meszike91 ***** válasza:

# 2/3 Időpont ma 16:19


Ezt is szokták platformnak hívni.


Kérdezőnek:


Szerintem érdemes lehet.

2019. jún. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én váltottam, még 3 hónappal ezelőtt, számítástechnikában nem érdemes várni. A Ryzen 7 2700x lement 90k alá az egyik héten, azonnal megrendeltem és építettem köré egy konfigot. Most várhattam volna az új Ryzen 3000-es szériára, de még ez is "sok". Még jó darabig bírni fogja. Én azt mondom, hogy válts, ha azt jó áron tudod...
2019. jún. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyengének érzed a mostani géped? Tudnál mit kezdeni a többlet teljesítménnyel? Ha csak vágysz rá de szükséged nincs, akkor csak pénzkidobás. Plusz te még tovább is tudsz lépni az i7 szériára platformváltás nélkül, amivel ugyanúgy megkapod egy modern i5 teljesítményét, de kisebb kiadással.


Ha ennél többre van szükséged, akkor érdemes elgondolkodni a platformváltásban.

2019. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 CspCsj ***** válasza:

Ha a videokártyát tényleg nem akarod leváltani, akkor a többit felesleges, mivel szerintem a videokártya a "gyengébb láncszem".

Mondjuk Afterburner programmal írasd ki játék közben a CPU/GPU/MEM terheltségeket. Amelyik 90-100% közelében van azt érdemesebb cserélni.

https://www.youtube.com/watch?v=8tosm9Yz3eQ

2019. jún. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 CspCsj ***** válasza:

Kihagytam:

Ha nincs még SSD a gépben, akkor elég lesz azzal bővíteni és a rendszert arra telepíteni, vagy klónozni. (az SSD gyártók weboldaláról letölthető a megfelelő klónozó program)

2019. jún. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!