Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CL vagy Mhz a fontosabb?

CL vagy Mhz a fontosabb?

Figyelt kérdés

A cl15 3000MHz ramot vagy a cl16 3200mhz ramot érdemesebb megvenni egy cl13 2666Mhz ram mellé ha nincs lehetőségem mást választani és ugyanannyiba kerülnek?


Tudtommal ezek húzhatóak szóval meg lehet találni egy közös hangot gondolom. Kérdés melyiket érdemes? Számít egyáltalán, vagy egyik sem jó igazából? Nem nagyon van más lehetőségem, de más ötletekre is kíváncsi lennék akkor.



2019. jún. 20. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mellé ne nagyon vedd, mert nem biztos, hogy működni fog. Ha biztosra akarsz menni helyette vegyél kettőt. Lehetséges, ha a jobb tud menni a rosszabb paramétereivel akkor menni fog, de ha nem, nem indul el a gép.
2019. jún. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha el is indul, akkor mind2 3000/3200-es órajel helyett 2666-on fog futni
2019. jún. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
HyperX Predator mindkettő. Ez talán ad egy kis reményt.
2019. jún. 20. 12:01
 4/8 anonim ***** válasza:

hacsak nincs rajta extreme memory profile (XMP), nem tudod húzni a memóriát.

A memória modulok pedig mindig a legkisebb órajellel és a legnagyobb késleltetéssel mennek együtt, szóval ez nálad 2666MHz és CL15.


Átlag felhasználásnál a késleltetés beli különbségek annyira észrevehetetlenek, hogy nem mérhető az eltérés, MHz ilyen szinten fontosabb, viszont kérdés mit képes kezelni a processzor memória vezérlője, mert ha pl az csak 2666-ig kezel, rakhatsz te be 4000MHz-es ramot is, akkor is csak 2666-on fog menni, ugyan úgy igaz ez az alaplap támogatására, ha nem olyan a csatlakozó, hiába raksz be nagy ramot, nem fog működni megfelelően.

2019. jún. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mikor RAM -ot veszel egy meglévő mellé, érdemes mindig teljesen azonos típust venni.

Ha nem tudsz azonos típust, akkor CL, MHz és V értékek egyezzenek.

Ha eltérőt veszel, a gyengébb kerüljön az 1 -es slot -ba.

MHz / CL és a nagyobb szám a jobb, tehát a kisebb kerül az 1-es be.

2019. jún. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Leírnám akkor a configot:

Proci: i7 9700k

Lap: Asus strix z370-f

Régi Ram: HyperX Predator ugye cl13 és 2,6

Új Ram: HyperX Predator RGB cl15 és 3,0~

A lap elvileg 2666-ig kezel, ezért is vettem azt bele annó, de az rgb fajtából a legkisebb 3000 Mhz. Viszont O.C-n 4000-ig támogat. És van benne XMP profil, ugy gondoltam használhatnám őket fix 3000-3200Mhz-n ha van olyan profil, ha nincs akkor meg kipuhatolóznám oc-val. Kérdés h elindulnak-e egyáltalán együtt. Dehát szerintem bepróbálom, letesztelem. Kérdés hogy akkor inkább a 3000 vagy a 3200 Mhz legyen, ha a késleltetés nem szembetűnő. Bár az a pár Mhz se szerintem, főleg hogy ugye nem ryzenem van.

A proci támogatásával nem vagyok tisztában amúgy, ezért írtam le, bár elég új darab szóval csak tud valamit.

2019. jún. 20. 14:29
 7/8 anonim ***** válasza:
3000 -es mert kisebb a CL értéke így kevésbé lassítja a meglévőt...
2019. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Énis úgy gondoltam de azért megérdeklődtem, köszi.
2019. jún. 20. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!