Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használható valahogy egy...

Használható valahogy egy alacsony kondíciójú meghajtó?

Figyelt kérdés

Kuka. Ez a legegyszerűbb opció ugye.

Nyilván a rajta tárolt adat nincsen biztonságban.

De tárol adatot és általában le lehet olvasni róla. Szóval nem teljesen használhatatlan.

Van hogy kapok egy hibaüzenetet egy mappánál hogy "A fájl vagy könyvtár sérült vagy nem olvasható."

Aki ért hozzá el tudná mondani szárazon hogy ilyenkor mi történik?

És a fő kérdés, milyen programmal vagy technikával lehet használni egy ilyen meghajtót úgy hogy az a sok rossz szektort ami rajta van kikerüljük, vagy pedig több példányban tárolva rajta az adatot(valamilyen automatizált módon) felfokozzuk a rajta tárolt adat elérhetőségének esélyét?(Nyilván csak addig a pontig amíg a meghajtó teljesen fel nem mondja a szolgálatot.)


2019. júl. 4. 11:21
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja és aki kérdezné hogy mi a ráknak használnám: van backup-om ezen kívül is, de

+1 backup még ha nem is biztonságos

jobb mint a +0 backup.

2019. júl. 4. 11:26
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nyugodtan használd backupra ha szeretsz ilyesmivel szopni.
2019. júl. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül írják ám elsőre hogy kuka!!

Erre nincs program. A HDD-nek eleve van egy hibakezelő mechanizmusa, ami amíg jól működik addig nem veszel észre problémát. Ha a kondíció alacsony, az azt jelenti hogy a beépített hibakezelő a sok problémával nem tud mit kezdeni. Erre meg nem fogsz semmiféle hiper-szuper programot találni.

Kuka csak ismételni tudom...

2019. júl. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 SIDLER22 ***** válasza:
Kivéve a HDSentinelt amit nem tudom mért nem említettek meg előttem. Le lehet vele záratni a hibás szektorokat és áthelyezni a tartalék szektorokra. Persze csak amíg van tartalék szektor. Utánna egyre kevesebb lesz a tárhely.
2019. júl. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Kivéve a HDSentinelt amit nem tudom mért nem említettek meg előttem"


Azért okoska mert az is egy szoftver. És mint írtam, amit a HDD belsőalgoritmusa nem tud megoldani azt egy szoftver sem fogja. A hibás szektorokat nem tudod kizáratni a HDsentinellel, nincs is benne ilyen opció. Ezt a HDD alapból megteszi. Ekkor használja a tartalék szektorokat. Aztán ha ezek elfogynak akkor kuka. NINCS rá szoftver, írom még egyszer...

2019. júl. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha a "HDD belsőalgoritmusa" alapból megteszi akkor azt mond el nekem hogy a tárhely miért nem csökkent le magától? Ha ezt magától meg tenné, és magától kizárná a hibás szektorokat akkor csökkenne is a tárhely észrevehetően.
2019. júl. 6. 08:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert a tartalék tárhely nem számít bele abba a tárhelybe amit neked az oprendszer kijelez. Amikor állapotromlás van akkor a rossz szektorokat - ha lehetséges - kizárja és tartalékot használ így a tárhely mérete változatlan marad...


"A SMART szolgáltatással felszerelt lemezegység arra is képes, hogy ha egy szektor megsérül, ezért csak többedik kísérletre sikerül hibátlanul kiolvasnia, akkor a szektor tartalmát egy tartalék szektorba írja át, a hibás szektort pedig kivonja a forgalomból"


Olvasnivaló:

[link]

2019. júl. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Add ajándékba egy ellenségednek. Más haszát nemigen veheted.. :)
2019. júl. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!