Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Imac GPU diode elromlott,...

Imac GPU diode elromlott, megjavult. Magától?

Figyelt kérdés

2018 novembere óta rossz volt a gépemben a GPU dióda. Én legalábbis ezt gondoltam... Egy 2008 elejei, 24' imacről van szó. A GPU dióda folyamatosan 8 celsius fokot mutatott, míg maga a gép már induláskor maximális fordulatszámon pörgette a ventit. Utána olvastam a neten: ha a GPU dióda rossz, a videókártya csere csak a megoldás.

Mivel régi a gép, nem gondoltam költeni rá. Feltettem egy szabályzó progit, bellítottam, hogy a procit és a videokártyát hűtő venti mire figyeljen, és úgy voltam vele, ha megsül, megsül.

A gépet minden nap használom.

Tegnap este éppen neteztem rajta, amikor áramszünet... Már nem kapcsoltam vissza gépet.

Ma indítom, várom a szokásos venti bömbölő zúgását... semmi.

Nézem a szabályzó progiban - Macsfun control - a hőértékeket... A GPU diode újra működik, mutatja a hőfokot, melegszik, hül, stb

Szeretném érteni, hogy mi történt.

Van valakinek ötlete?



#melegedés #iMac #GPU diode
2019. júl. 4. 16:25
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!