Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt nintendo switch...

MuSky kérdése:

Használt nintendo switch vásárláskor mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

a joy con driftelési hiba gyakori azt tudom,

ha van letöltve rá játék az gondolom az előző tulaj email címéhez tartozik, vagy az sd kártyán van rajta esetleg?

lehet valahogy accountot váltani úgy, hogy megmaradjanak a letöltött játékok vagy az övét érdemesebb tovább használnom miután megvettem?



2019. júl. 6. 16:33
 1/3 Krisipoke ***** válasza:

Ha le van töltve játék, az a gép belső memóriáján vagy az SD kártyán van, de ettől függetlenül az adott felhasználóhoz tartozik. Tehát ha nincs a felhasználó a gépen, nem lehet játszani velük. Viszont ha fent van, akkor már felhasználóval is lehet, nem muszáj azzal, amelyik megvette.


Az accountok adás-vételét eleve tiltja a Nintendo, de amúgy is nagyon kell vele vigyázni, mert volt már például olyan is, hogy valaki eladta a saját accountját, a vevő elkezdte használni, beírta a saját bakkártyaszámát (hogy töltsön még le játékokat magának), viszont akkor az eredeti tulajdonos, akinek még megvolt az e-mail cím és a jelszó, megváltoztatta ezeket, kizárva az újdonsült tulajdonost az általa megvásárolt fiókból, és az ő számlájára kezdett el magának játékokat vásárolni.

De igazából a bakkártyás dolog nélkül is veszélyes, simán megváltoztathatja a jelszavát a régi tulajdonos bármikor, és ezzel simán kizárhatja a másik embert, aki mondjuk fizetett egy adott összeget a felhasználóért, aztán azonnal el is vesztette a használati jogát (a régi tulajdonos meg vígan használta tovább a felhasználóját, mintha mi sem történt volna).


...Ezt leszámítva, meg a driftelést, a többi dolog, amire figyelni kell, hogy legyen meg minden tartozéka (maga a gép, két joy-con, a joy-con grip, a dock, a táp, a hdmi kábel, és a két joy-con strap), illetve érdemes megnézni, hogy minden gomb jól működik, nincs-e letörve vagy nagyon összekarcolva valami, stb. A gombok működését egyébként egy menüpontból lehet tesztelni.


Ja, meg azért érdemes teszteni, hogy wifire felkapcsolódik a gép, meg lehet vele netezni is.

2019. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

oh köszönöm a válaszokat, azóta utána olvasgatva én is pont ezekre jutottam.


szóval accountot tilos, de fizikai játék kártyákat biztonságos használtan venni / cserélgetni?

2019. júl. 8. 14:38
 3/3 Krisipoke ***** válasza:

Kártyánál olyanról hallottam egyszer, hogy valaki hibásat adott el, ami egyáltalán nem működött, tehát erre érdemes lehet figyelni... De a gép megjelenése óta egy ilyennel találkoztam csak, szóval nem hinném, hogy kicsit is gyakori.

Egyébként persze, a kártyák adás-vételének semmi akadálya, abszolút bevett szokás.

2019. júl. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!