Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Desktop gép belsejének házilag...

Desktop gép belsejének házilagos tisztítására mi a jobb módszer? Porszívó vagy sűrített levegős flakon?

Figyelt kérdés
A porszívó tűnne logikusnak (gyengére állítva), hogy kiszívja a port, de a sűrített levegős módszert is szokták ajánlgatni. Melyik a jobb?

2019. júl. 12. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Sűrített levegő.
2019. júl. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi az előnye?
2019. júl. 12. 09:15
 3/10 anonim ***** válasza:
A porszívó feltöltődhet, ami ha kisül kinyírja a gépet. Vannak spéci, földelt ipari porszívók amikkel belenyúlhatsz, de egy háztartási porszívó nem ilyen.
2019. júl. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A porszívó azért merült fel, mert azt írják, hogy a szervizesek is azt használják:


Porszívót és ecsetet használnak a profik


A profik sem használnak semmilyen különleges szert a PC-k takarításához - tudtuk meg a használtszámítógép-kereskedés szervizeseitől. A céghez gyakran érkeznek évekig nem pucolt asztali számítógépek, de ezeket zömmel olyan eszközökkel takarítják ki, amelyek bármely háztartásban megtalálhatók.


A PC-k házát szétnyitás után hagyományos porszívóval tisztítják meg a portól - természetesen kikapcsolt állapotban. Mindössze arra kell figyelni, hogy ne használjanak óriási szívóerőt, ez ugyanis kárt tehetne az alkatrészeken lévő kondenzátorok forrasztásaiban, vagy leszippanthatná helyükről a beállításokhoz szükséges apró érintkezőket. A sérülések elkerülése érdekében érdemes kicsit távolabbról szívni a port, amelyet egy egyszerű ecset segítségével lehet elmozdítani helyéről - magyarázta el Vas István, a társaság szervizes munkatársa.

2019. júl. 12. 09:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Egészségükre hogy erre van idejük. Normális szervizben azért akad egy kompresszor amivel tized annyi idő a dolog.. :D
2019. júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A sűrített levegő spray se rossz de az nem levegő és ha rossz szögben fújod vizet kondenzál, ami nem egészséges. Ráadásul hosszú távan drága.


Amit én javaslok, az kompresszor és izopropil alkohol.

2019. júl. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
OK, de házilagos módszerekkel gondoltam, vagyis olyan eszközzel, ami megtalálható általában otthon. Kompresszorom nincs.
2019. júl. 12. 10:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy neked nincs, ezek még “házilagos” dolgok. Ha nincs, hát legyen.
2019. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én autós porszívót használok, eddig sosem lett tőle semminek baja.
2019. júl. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is porszívózni szoktam, egy műanyag ecset társaságában. Óvatosan kell csinálni, ne sérüljenek a dolgok, főleg a ventilátoroknál. Ne pörgesse be, az a lényeg, mert csapágyas tud lenni.


Persze a legjobb tényleg a kompresszor lenne, mert azzal esélytelen bármit is elrontani, de azt nehézkes tartani egy kis lakásban 😃

2019. júl. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!