Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem kapcsol be a laptopom,...

Nem kapcsol be a laptopom, nem reagál a bekapcsoló gombra sem, olyan mintha akksi, és töltő nélkül próbálnám bekapcsolni. Mi lehet a hiba oka? Előzmények:

Figyelt kérdés

Nem kapcsol be a laptopom,nem reagál a bekapcsoló gombra sem,olyan mintha akksi,és töltő nélkül próbálnám bekapcsolni.

Mi lehet a hiba oka?

Előzmények:

(Akksi nélkül szoktam használni adapterről a gépet)

Bekapcsoltam,elkezdte tölteni a windowst,utánna hirtelen fehér képernyő,majd fekete,ez után semmire sem reagált,nem lehet bekapcsolni.

(Elötte soha semmi hibája nem volt).

Mi történhetett?


(Dell inspiron 7720 win10)



#hiba #Dell #Dell Inspiron #laptop #Dell Inspirion 7720
2019. júl. 13. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt csinálta mikor megadta magát a töltésvezérlő elektronika az alaplapban.

Az egy Lenovo laptop volt, és 40 ezerért vehettem bele új alaplapot...

2019. júl. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ismerősöm laptopjában az alaplapi lapos elem merült le.

Igaz az nem egyik percről a másikra hiba volt, és pár száz forintért orvosolható.

Rosszabb esetben alaplap csere is lehet vagy az amit az első írt.

2019. júl. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Feszmérővel nézd meg jön-e feszültség a végén. Ha nincs bemész egy boltba megnézik. Ha van feszültség akkor lehet alaplap.
2019. júl. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A töltő ad áramot.


Ha a töltés vezérlő a rossz,akkor egy ilyen megoldja a problémámat:


[link]


Vagy nem ebben van a vezérlő elektronika?

2019. júl. 13. 15:16
 5/8 A kérdező kommentje:

És ha rossz a töltés vezérlésem,attól még akkuról működnie kéne?


(Jelenleg nem tudom kipróbálni,majd csak holnap)

2019. júl. 13. 15:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél az nem a töltés vezérlő, hanem egy töltő aljzat. Ez csak egy sima csatlakozó.

A vezérlő elektronika az alaplapba van integrálva. Úgy képzeld el mint egy sima asztali PC-ben a táp, csak lekicsinyítve akkorára hogy elférjen egy laptop alaplapjában.

Ez az elektronika felelős azért, hogy eldöntse akkuról vagy az adapterről küldje az áramot a hardvereknek.

Vidd el és nézesd meg egy boltban vagy laptop szerviben.

2019. júl. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ma kipróbáltam akkuval is,azzal sem kapcsol be.

De ha rárakom közben töltőre,akkor világit a töltés jelző led.

Szóval ha tudja tölteni az akkut,akkor is lehet hibás a töltés vezérlő,vagy így már más hiba áll fent?

2019. júl. 14. 07:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Asztali gépnél ugyan, de nálam ugyanez volt. Újra pasztázás segített, a régivel a BIOS még elindult, de a Windowst már nem tudta elviselni a proci.
2019. júl. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!