Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet-e probléma rövid/hosszú...

Lehet-e probléma rövid/hosszú távon ha egy laptophoz nem a hozzá való töltőt használjuk? * magasabb Amperszámút * kisebb Amperszámút * magasabb Voltszámút * kisebb Voltszámút És ha lehet probléma milyen?

Figyelt kérdés

Nem vagyok profi a témában, annyit tudok, legalábbis olvastam, hogy a magasabb Voltszámú elvileg nem baj.


És még annyi, hogy akkumulátor nélküli laptopokról van szó, és aksi nélkül is maradnak.


Mivel több régi laptopról van szó, ezért érdekelne mind a 4 eshetőség, mert töltőket kell vásárolnom hozzá és nem biztos, hogy találok azonos Volt és Amper számút az adott márkához reális áron.


Köszönöm előre is annak aki tud segíteni!



2019. jún. 4. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont az van, hogy a feszültség (volt) nem térhet el. Amperben lehet több, mert legfelejebb nem vesz fel akkor áramot (teljesítményt). A kisebbel olyan probléma lehet, hogy amikor maxon dolgozik minden, ami sokat fogyaszt, akkor elfogyhat a táp és kikapcsol a laptop. (vagy akár el sem indul)
2019. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Shaddark ***** válasza:
29%

Nagyobb feszültség (volt): tönkremegy a géped amit töltesz vele.

Kisebb feszültség: Nem fog feltölteni teljesen. Vagy egyáltalán semennyire sem.


Nagyobb áramerősség (amper): kisebb idő alatt tölt fel, de drasztikusan csökkenti az akkumulátor élet tartamát.

Kisebb áramerősség( amper): Több idő alatt tölt fel de kíméli az akkumulátor élettartamát.


Dell laptopoknál ált. egy chip van a töltőben, ami azonosítja a töltőt hogy eredeti-e és megfelelő-e a laptophoz. Ha nem eredetivel töltöd nem fogja tölteni az akksit, - használni tudod vele a gépet de tölteni nem.

Nem tudom a többi márkából melyik használ még ilyen megoldást de gondolom van még pár márka ami így működik.

2019. jún. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor mostmár értem miért kapcsol ki a 3,42A-es laptopom néha játék közben a 3,16A-es töltőjével. :D


Akkor Volt fix, Amper pedig ugyan annyi,vagy több.

Toltam egy zöld kezet.

Köszönöm szépen a válaszodat!

2019. jún. 4. 15:13
 4/12 A kérdező kommentje:

Shaddark, köszi szépen a részletes leírást!

Ment a zöld mancs.

2019. jún. 4. 15:16
 5/12 Morzsi007 ***** válasza:
47%
A feszültség az V-on belül legyen. Ha kisebb áramú a töltő akkor melegedhet vagy forró is lehet a töltő, ha nagyobb, áram leadására képes, mint a gyári, akkor noncs baj. Szerintem nem a 0,3V miatt kapcsolt ki a géped, hanem nem bilt elég amper. Biztos meleg volt a töltő.
2019. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Morzsi007 ***** válasza:
47%
Bocs, 0,3A miatt értettem.
2019. jún. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy meleg volt a töltő, nem ellenőrizzem. Tehát akkor ez a hirtelen kikapcsolás a gép hibája, nem a töltő -0,3A-é?
2019. jún. 4. 16:02
 8/12 Szirty ***** válasza:

Shaddark!


Jó amit írsz majdnem de lenne pár kérdésem:


"Nagyobb áramerősség (amper): kisebb idő alatt tölt fel, de"


Szerinted ha 100A-es tápot kötnél rá, akkor 100A-el töltene?

A laptopban lévő töltésvezérlő mire is jó?

2019. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Shaddark ***** válasza:

Az akkumulátoroknak van egy ideális töltési ideje.

Ezt lehet gyorsítani és lassítani is.

A beépített áramkör adott paraméterű töltő esetén fog ideális értéken tölteni, nem úgy működik ahogyan gondolod , - bedugod a 230-ra direktbe és majd ő pont oda szabályoz ahová kell...

Adott bemeneti értékek mellett generál adott kimenetet, más bemeneti értékeknél a kimenete is változik, nincs benne feszültség és áram mérő műszerrel egybeépített számítógép vezérlésű áramkör. Amit te gondolsz róla attól sokkal butább ez a szabályzó rész :)

2019. jún. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Shaddark ***** válasza:

És ezt nem árt komolyan venni, ezért tudnak pl. felrobbanni is az akkumulátorok a mobilokban, vagy tönkremenni a laptopokban nem megfelelő töltő esetében.

Jó lenne ha a gyártók annyira komplex és dága eszközöket építenének be - a lehetőség, technika meg is van hozzá - de a költség hatékonyság miatt nagyon kevés márkánál működik ez "hülye állóan". És ott is inkább egy olcsóbb megoldással (azonosító chip) azonosítóval oldják meg.

2019. jún. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!