Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincs meg a DVD író...

Miért nincs meg a DVD író meghajtó és a merevlemez meghajtója?

Figyelt kérdés

Eszközkezelőben és a lemezkezelésben sincsenek benne.


Ide ata/ vezérlőben is kettő db ata channel-nél sárga felkiáltó jel van, legfisebb driver is van fent ezt írta.


Torrent kliens miatt vetem észre a nagybátyámnál mert írta a hibákat nincsenek meg a filmek.

DVD író semmire nem reagál már.


Itt vannak a régebbi kérdéseim, hátha van köze a dologhoz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..



2019. júl. 14. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
az a codegenny nevezetu tap konnyen tonkreteszi a hardvert. Az a tap egy hulladek.
2019. júl. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezernyi dolog okozhatja...

Első körben nézd meg, hogy nem csúszott-e ki a kábel! (Bár akkor valószínűleg nem felkiáltójelet rakna, hanem nem is jelezné. De azért nem árt, ha kihúzod-bedugod, hátha valami érintkezési hiba volt. Esetleg alkohollal (96 fokos etil, vagy izopropil), vagy Tuner 600-zal megtisztogathatod a csatlakozókat. Volt már dolgom olyan géppel, ahol ez segített.) Mindenképp érdemes másik kábellel is kipróbálni, mert kábelhiba is okozhat ilyet!

Második körben ki kell deríteni, hogy jó-e a meghajtó. Mondjuk úgy, hogy megnézed, másik gépben működik-e. Ha ott sem, akkor valószínű kuka. Esetleg meg lehet még próbálkozni a csatlakozók tisztításával.

Ha a meghajtó jó, akkor vagy alaplap-, vagy táphiba lesz. De halkan jegyezném meg, hogy volt dolgom Codegen táppal, ami kicsinálta az optikai meghajtót. Tápot érdemes lenne cserélni, már csak azért is, mert így az alaplap épsége sem garantálható hosszabb távon.

2019. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami: az oprendszerben is adódhat olyan driverprobléma, amitől nem látod az optikai meghajtót. Ilyenkor érdemes az eszközkezelőben törölni, és újra felismertetni... vagy esetleg újrahúzni a rendszert.
2019. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sikerült újra működnek.


Kicsi pór volt benne.

Utána takarítás után másik csatlakozóba dugtam be az alaplapon a sata kábelt, be kapcsoltam a gépet és a windows logoig eljutott és lefagyott és kikapcsolt magától a gép, utána ismét bekapcsoltam és olyan lassan kapcsolt be mint a csiga.

Akkor is eltűnt a HDD is DVD is.

Párszor leteszteltem, gondoltam akkor a kábel rossz, másik sata csatlakozott az alaplapon ki hagytam és újra gyors lett a gép és minden jól működik.

Szerintem egyik sata kábelnak sincs semmi baja, de akkor is furcsa mind a kettő rossz volt egyszerre a HDD is és DVD is, most meg mindegyik működik.


Van benne még régi fajta CD író is, mikkor először kapcsoltam be takarítás után a gépet és mikkor lefagyott, akkor nyomtam a CD író gombjára és villogott és ki kapcsolt a gép, de szerintem az csak véletlen volt, nem nyomtam semmire mikkor újba lefagyott akkor is kikapcsolt.


Akkor most jó lesz a gép, vagy mi lehet a baja ha újra előjön?


És a kábelek rendesen be volt dugva takarítás előtt is.

2019. júl. 20. 18:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Mar ezerszer leirtuk az a tap egy hulladek.utana nezhetsz sehol nem ajanljak
2019. júl. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De hogyhogy most minden működik?

Én arra gondolok alaplap haldoklik, vagy tévedek?


Az a táp már nagyon régi, alaplap és proci 2010-ben lett bele rakva.

2019. júl. 20. 19:21
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagybátyám Konfigja:



Processzor: Intel processzor celeron E3400 2.60 GHz, 800 MHz FSB


Alaplap: Gigabyte GA-G31M-ES2L


Ram: 4GB


Tápegység: CODEGEN 300X 300W


Merevlemez: ST360015A 60 GB (Ezen van neki a rendszer).


Merevlemez: Toshiba 1TB


Windows 10 Home

2019. júl. 20. 19:50
 8/9 A kérdező kommentje:

Tápon kívül mit kellene cserélni még benne?

Kicsit gyorsabb legyen? (szerintem egyenlőre SSD-t nem akar).


Milyen tápot ajánlotok?


Vagy teljesen új gépet kellene már vennie?

2019. júl. 20. 20:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Forumok tele vannak azzal hogy az a tap konnyen tonkretesz barmilyen hardvert es nem biztosit stabil mukodest igy ossze vissza akadozik a gep raadasul gyulladas veszelyes
2019. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!