Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Cpuba integrált videókártya...

Cpuba integrált videókártya esetében miert fontos a dual channel és a magas órajelű ram?

Figyelt kérdés
2019. júl. 15. 07:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Mire kell figyelni egy integrált vga-s sz.gép összerakásánál?
2019. júl. 15. 07:03
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezeknek nem sok köze van egymáshoz. Hol hallottad ezeket ? :)
2019. júl. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

Röviden, nagyobb lesz a memória szívszélessége. Tehát időegység alatt dupla annyi adatot tud kezelni a GPU.

Sok esetben ez akár dupla is lehet az FPS szám játékokban.


De egyébként az erről készült tesztek sokkal beszédesebbek, pl.:

[link]

2019. júl. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

***szívszélessége = sávszélessége


(Honnan vesz ilyen baromságokat az auto javító? :D)

2019. júl. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Ezeknek nem sok köze van egymáshoz"


Pedig sok köze van egymáshoz: a CPU-ba integrált VGA a rendszermemóriát használja. Azaz minél gyorsabb a rendszermemória, annál jobb teljesítménnyel tud dolgozni az integrált VGA. VGA-nál sokkal jobban számít a memória sebessége, mint CPU-nál. 20-40%-ot is számíthat a dual-channel a singe-channel-lel szemben.


"Hol hallottad ezeket ? :)"


Tesztekben. Pl:

[link]

[link]

[link]


De amúgy: általában a VGA-k memóriasebessége (bőven) a rendszermemória sebessége előtt jár (legalábbis a középkategóriától felfelé). Ez sem véletlen.

2019. júl. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MGéza ***** válasza:
100%
#6: Ha nem használsz integráltat akkor tényleg totál lényegtelen. De próbálj meg igpu-s gépet használni single channel rammal és utána tegyél bele dual channelt. Ha még mindig csak okoskodónak tartod a válaszolókat akkor nem a fejünkben van a hiba. Tudod, van akinek van tapasztalata az ilyen rendszerekkel, más meg csak nyomja az idióta dumáit mint te, süt minden válaszából a berögzült sztereotípia mint: "Intel a legjobb" "Chifetec a tápok királya" "Nem hajcsa ki" meg más egyéb lózung.
2019. júl. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

@08:33


Neked szerintem az abakuszt kéne húzogatnod, az tökéletesen kielégíteni a szükségleteidet. :D

2019. júl. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6# szerintem egyáltalán nem az. Honnan a jó életből tudod mire kell nekem a gép?

Valamint a kérdésem: "miért fontos?"


Attól hogy értelmezési nehézséggel küzdesz, ez nem tér ki külön hogy hol használok a gépet.

Erre a válasz az lett volna hogy ha netezel akkor "ez meg az", ha pedig játszol akkor "az meg az".

De jobban megéri ha mégis kitbe veszed a ramot, mert dual channelben fog futni ha esetleg játszani is akarok.



A többieknek nagyon szépen köszönöm.

Így okosabb lettem, nektek hála. A tanulás nekem fontos, szerintem nagyon jó, hogy itt vagytok!! Remélem sokszor kisegítetek még!


Mivel IGPU esetén a rendszer szolgáltatja a VRAMot. Teljesen világos a rendszer működése.

Köszönöm meggyszer

2019. júl. 15. 09:55
 9/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Egyszerű felhasználóknak tökéletesen lényegtelen dolgok ezek. "


Egyszerű felhasználónak (is) az a lényeg, hogy a lehető legtöbbet kihozza a pénzéből, vagy minimális plusz pénzért többet kapjon. Nos, ha pl 1x8GB memóriát teszel egy APU mellé, és az 20-30%-kal kevesebb fps-t ad, mint 2x4GB (azonos, vagy minimálisan magasabb áron), akkor miért is NE legyen a jobb megoldás az illető gépében? Ezért érdemes előtte tájékozódni.

A kérdező nem írja, hogy egyszerű felhasználó lenne, vagy esetleg szeretne egy általad "vízfejű pc-bu**inak" tartott ember lenni. Kérdez, adunk rá értelmes választ. Ez az, amit neked nem sikerült.

2019. júl. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!