Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet ilyen drága, de...

Hogy lehet ilyen drága, de mégsem előre lépés? Rx 550 vs hd 7790. Nem jobb, de újabb es drágább?

Figyelt kérdés

Mármint i3 6100+rx 550 nincs sehol sem a i5 4440+hd 7790 gépemhez képest fps-be.


Az rx 550et tavaly kaptam 20.szülinapomra, de hogy miert azt a mai napig nem tudom.

De elő tesztek alatt is a hd7790 karim jobban szuperált.

Csak h az a vga 14ben volt 36 ezer. Az rx pedig 18-ban 37, de tegyük hozzá h a 7790en rendes hűtő van nem ez a mini vacak.



Mitől mentek így fel a vga árak?

Mi a halál van a piaccal??

Teljesítményben nem nyújt annyit. De az ára ugyan ott van mint ennek 5 éve?


2019. júl. 17. 07:39
 1/3 MGéza ***** válasza:

Egyszerű, gyengült a forint. Itt végignézheted, 2014-ben az USD(rendszerint ez a mérvadó) baki középárfolyama 230 forint volt, mai napon 290, számold ki, 28% körüli emelkedés:

[link]

De egyébként az Rx 550 valami 30k forint körül volt bejövetelkor induló áron, ahhoz képest tényleg sok.

2019. júl. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem csak a forint gyengult, hanem a crypto currencyk es banyaszas nepszerusodese is hozzajarult az elcseszett piaci arokhoz, nyilvan nem a gyengebb kartyakkal bamyasznak, de ha minden jobb kartyat megvasarolnak, akkor kevesebb videokartya marad a piacon es ha igeny van rajuk, akkor az arak ertelemszeruen felfele mennek.
2019. júl. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre hogy mind a csúcs kategória mind a legalja a hardvereknél a meg túlárazottabb. 30 ropi az RX 550 ellenben egy RX570 most 45 körül már kapható és vagy 3 szor erősebb is lehet. Tehát a középkategóriában érdemes nézelődni
2019. júl. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!