Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bukom a garanciát ilyenkor?

Bukom a garanciát ilyenkor?

Figyelt kérdés
Van egy laptopom amit még decemberben vettem,hűtőpaddal használom és alapból van 2 ventilátora. Pár hete lassan félelmetesen gyorsan és könnyen melegszik mindentől konkrétan. Hibája nem hiszem,hogy van de szinte biztos volnék benne,hogy jót tenne egy portalanítás és egy újra pasztázás is. Kérdés,hogy ezt meg tehetem magamnak vagy bukom a másfél év garanciát vele azonnal? Nem akarok egy 5 perces munka miatt napokat várni.

2019. júl. 21. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem veszik a gari, csak ha valamit elba**ol rajta a szétszedéskor.


Egyébként valószínűleg a meleg (szobahőmérséklet) miatt melegszik sokkal jobban.

2019. júl. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Szia, szerintem mindenképp bukod a garanciát ha hozzá nyúlsz és te kezded el magadnak szerelgetni a laptopot! Azt ajánlom, hogy egy szervízbe menj be és kérdezz rá lehet ingyen is kiportalanítják, de valószínű szivesen segitenek, hogy mi tévő legyél.
2019. júl. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne írjatok már hülyeségeket!

Nem veszik el a garancia, ha szétszed és nem töröd el, nem okozol fizikai sérülést benne.

2019. júl. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az is szép volna, ha csak úgy ingyen dolgoznának, és szívességből kitisztítják a laptopod. Nem tudom hol élsz, de ilyen nemigen van. Úgy ahogy van ez a hozzászólásod kuka.
2019. júl. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha magadnak csinálod ugrik a garancia!

Vannak pici matricák csavaron, alaplapon... amiket ha megsértesz elvész a garancia, de nélküle nem tudod szétszedni, hogy ki takarítsd.

Plusz ha hirtelen kezdett melegedni, lehet akár a CPU meghibásodása is, ami ha integrált még cserélni se tudod...

Szóval, mindent összegezve, jobban megéri akár pár ezer forintot a forgalmazón keresztül, egy garanciális ügyintézés / takarítás a márka szervizzel, mint magadnak csinálni és kiderül hogy hiba miatt van, amit nem tudsz javítani, de már garanciáztatni se.

Fél éves notesznek még nem szabadna annyira melegednie, hogy az gondot jelentsen.

(Lenovo 3xx as típusait leszámítva, mert az eléggé félresikerültek)

2019. júl. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg a szervíz válaszára várok és eldől. Nagyon remélem,hogy nem cpu hiba mert melegedett apránként,de ennyire mostanában kezdett és szinte biztos nem cserélhető :/ Illetve ha nem cserélhető és hibás akkor garancia nevében újat kapok? Mert akkor előtte mentenék pár dolgot.
2019. júl. 21. 17:52
 7/10 anonim ***** válasza:

"Illetve ha nem cserélhető és hibás akkor garancia nevében újat kapok?"

Mindenképp ments le mindent, valószínűleg csak alaplapot cserélnek akkor, de lehet kompletten cserélik. (ez ritkább)

De könnyen lehet hogy legyalulják, és saját teszt rendszerüket rakják fel ideiglenesen, amivel tesztelik terheléssel is.

2019. júl. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére kevés fontos dolgom van,inkább nagyméretű játékok amik fél életemet elveszik mire leszedem a netemmel ^^" Azért köszönöm és remélem holnapig írnak mi a helyzet.
2019. júl. 21. 18:10
 9/10 A kérdező kommentje:

Válaszoltak.

Természetesen a szállítással EGYÜTT számolva röhejes áron megy a kitakaritás. Illetve emlitettem, hogy tennék még bele ramot.


Elmondásuk szerint, amennyiben nem a ram csere miatt okozok hibát, hanem máshol van mondjuk akkor marad a garancia és pasztázást nem vállaltak, én meg laptopnak nem csináltam még így az kimarad.

Max ha takarítás és minden után még mindig melegszik csinálom meg.

2019. júl. 22. 18:30
 10/10 anonim ***** válasza:

"és pasztázást nem vállaltak"


Keress el normális szervizt ahol hozzáértők dolgoznak. Gyakorlatilag semmiből sem tart.

2019. júl. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!