Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért drágul folyamatosan a...

NotSureIf kérdése:

Miért drágul folyamatosan a mobilnet az elmúlt években?

Figyelt kérdés
Pár éve 4000-5000 ft/hónapért cserébe korlátlan viszonylag gyors mobilnetet adott több szolgáltató is. Manapság meg örül az ember, ha 10k-val megússza. Miért van ez? Én értem, hogy fejlesztették a hálózatot és gyorsabb lett a net (4G-5G meg lassan már 10G kutyapénisz) de ettől még nem kellene 2x-5x áron adni. Nekem azóta ugyanaz a korlátlan mobilnet csomagom van. Talán 2015 óta és 5500öt fizetünk bár már nincs ilyen csomag. Csak szerintem bullshitek ezek a díjak? Valamelyik (ha talán nem az összes) skandináv államban azért jár a net, hogy létezel. Annyira alap a net manapság akkor miért ilyen drága? Az egyetlen alternatívát a digiben láttam de az is csak addig lesz ingyen míg tesztelnek s az is csak azért mert kevés a lefedettség. Hátha valaki okosabb nálam és elmagyarázza miért drágul folyamatosan a net.

2019. aug. 23. 06:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert egyre többen használják az internetet egyre több okos telefon stb... Sajnos ez így van :/
2019. aug. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1/1 Az relatív világos de pont emiatt nem lenne logikusabb, hogy olcsóbb legyen? Hisz jobban eloszlik a díja, nem? Mint amikor négyen fizettek albérletet egy ember helyett. Vagy rosszul gondolkozom?
2019. aug. 23. 08:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt az infláció miatt, ami a valóságban kb. 20-30%. Másrészt természetesen ebben a szektorban is kartelleznek a cégek, összehangolják az emeléseiket, hogy ne választhass olcsóbb szolgáltatót. Magyarországon megtehetik bármilyen következmény nélkül, mivel gyakorlatilag nincs fogyasztóvédelem.
2019. aug. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondjál bármit, ami olcsóbb lett az "utóbbi években". Miért a mobilnet lenne kivétel?
2019. aug. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3/4

#4/4

Igazatok van.

2019. aug. 23. 10:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha többen használják, nem lesz olcsóbb azért, mert megoszlik a díja. Ez azért nincs így, mert adott mennyiségű (kevés) eszközt képes kiszolgálni egy hálózati cella. Ha több ember használja, még több frekvencia és még több cella szükséges, több adótoronnyal, és egyéb olyan dolgokkal, amikkel növelni lehet a hatásfokot. Ezeket nagyon drága kiépíteni, és a frekvenciákért meg nekik is fizetniük kell sokat. Másrészt azért is drágulhat, mert az elején kitalálnak egy árat, ami jónak tűnik, de 5-10 év múlva derül ki, hogy az üzletileg megfelelő-e, nyereséges-e. Ha kiderült, hogy nem jó, akkor változtatnak, de akik a régi árat ismerték, hőböröghetnek.
2019. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Na ez egy szépen lefejtett magyarázat. Így már értem. Köszönöm.
2019. aug. 23. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!