Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért pörög folyamatosan az...

Miért pörög folyamatosan az adatforgalom számláló, ha nincs böngésző megnyitva?

Figyelt kérdés

torrentet is bezártam, nem megy semmi játék, meg iylenek.

Mégis jó ha 20 perce netezek, és 75 mb nál jár.

nem mobilnetem van, de azt szeretnék, és kiprobáltam most mire is elég a napi 30 mb de ugytünik nemsokra...

nemtudom mi lehet a háttérben...:/

vírusírto nem tudja frissiteni magát, meg nincs semmi oylan progim így elsőre szerintem ami vihetné fel...mégis csak ugy szaladnak a mb ok..:S

Valakinek valami ötlete, hogy mit tudnék tenni, vagy melyik progi használhatja ennyire...

firefoxot használok.

köszi.



2013. jan. 29. 10:26
 1/9 A kérdező kommentje:
még annyit, ohgy nem néztem videókat, meg képeket semnyitottam meg. email postafiokomat néztem, meg facebookot, meg uyge ezt az oldalt, plusz néhány hírportált.
2013. jan. 29. 10:28
 2/9 anonim ***** válasza:

Windows Update?

A komolyabb tűzfalak (még lehet a Win beépítettje is) meg tudják mutatni, hogy melyik progi mennyit forgalmaz. Próbálj ki egyet! Én a Comodot javasolnám!

2013. jan. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 csacsi2 ***** válasza:

Ha épp nem netezel bontsd a kapcsolatot, különben folyamatosan menni fognak a "bájtok".

Mikor weboldalt böngészel, akkor az oldalon található összes tartalmat előbb a gépre menti pl.:képek.

Ha videót nem is nézed elég ha bufferel, az is letöltést jelent!Az is letöltést jelent, ha "figyeli" a kapcsolatot.


Esetleg automatikus frissítések a háttérben akármelyik programnál ami tud csatlakozni a netre. A tűzfaladon állítsd be hogy csak a kijelölt programok csatlakozhassanak. A Comodo, ha tanuló módban van figyelmeztet hogy a program csatlakozni szeretne és letiltható.Elég ha egy progi csak "felkukkant", csatlakozik a hálózatra egy időre, majd kilép.


Firefoxhoz használj reklámblokkolót (Adblock) és noscript-et, hogy egy oldal betöltődésekor minél kevesebb hivatkozást töltsön be. Ez egy sokképes oldalnál több száz kép is lehet amit letölt.

Az Operában van olyan lehetőség, hogy Ne jelenítse meg a képeket (annyival is kevesebb).


Jobbat nem tudok....

2013. jan. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

letiltottam a tűzfalba kb minden programot hog y hozzáférjen a nethez. remélem sikerül csökkenteni az adatforgalmamat.

köszi a segítséget :)

2013. jan. 29. 11:04
 5/9 anonim ***** válasza:
K.: azért ez elég nagy butaság volt.
2013. jan. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
miért volt az?
2013. jan. 29. 11:31
 7/9 A kérdező kommentje:

sikerült csökkenteni, de még így is 35 perc alatt 20 mb volt a forgalom, és gyakorlatilag csak facebookoztam, semmi videó, sem képet nem néztem, sőt ebből még 10 perc lejött mert akkor kimentem kajálni, és géphez nem nyult senki.

szóval percenkénti 1 mb...még így is sokallom kicsit..:/

2013. jan. 29. 11:37
 8/9 csacsi2 ***** válasza:

A Facebook-on rengeteg hivatkozás van. Amit írtam, nem kell semmit tegyés, az oldal rendszeresen frissíti magát (újratölt) hogy tudomást szerezz az új üzenetekről.

Csak próbaképp lépj be ahogy szoktál és a Firefoxban nézd mek :

jobb klikk oldal adatai médiatartalom. Ezeket mind letölti a gépedre, hogy megnézhesd és + ott a rendszeres oldalfrissítés illetve a java ami sok energiát emészt fel.

Sok-Sok, de annyi az annyi!


+ 1 trükk hogy ne töltsöb be dolgokat feleslegesen:

Firefox

Írd a címsorba about:config

Majd a keresésbe:

plugins.click_to_play értékét állítsd true -ra


Ilyenkor a bővítményeket csak klikkelésre tölti be!

[link]


Nem tehetsz semmit pl ha egy oldalon a háttérkép nagy méretű akár MB -os méret.Ezért írtam az opera -t mert ott beállítható hogy ne töltsön be képeket csak szöveg.

2013. jan. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
K.: mert kikapcsolhattál olyant, amire ugyan szükség van, de minimálisat fogyaszt ugyanakkor a problémád továbbra sem oldódott meg. Emellett megfeledkezel róla, hogy piszkáltad v. nem kapcsolsz vissza mindent, majd amikor nem indul valami akkor jössz kérdezni, hogy mi a baj és az életben nem jövünk rá, hogy csak annyi, hogy te valamikor lezártad a tűzfalat.
2013. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!