Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Eredeti Windows 10-el lehet...

Eredeti Windows 10-el lehet torrentezni?

Figyelt kérdés

A múltban eredeti Windows 10 re váltottam, mivel zavartak a tört Windows apróbb hibái és (bár kicsit ellentmondásos) az is zavart, hogy jogszerűtlenül használom az operációs rendszert.


Ellenben régi filmeket másutt nem találok meg csak torrent oldalakon.


A kérdés adott . Működik-e a dolog teljes biztonsággal vagy le kell mondanom a filmekről?


Válaszokat köszönöm



2019. nov. 3. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Több millióan torrenteznek Windows 10-el a világon ahogy én is.Szóval lehet.
2019. nov. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez igazából ország és nem op rendszer függő, de teljesen használható Magyarországon, nem kell aggódni.
2019. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%

Háát az a helyzet hogy torrentezhetsz, csak amit feltelepítesz torrent klienst azt is figyelni kell hogy ne legyen vele semmi gáz. Ez már alapból necces, elég csak pl az μTorrent sebezhetőségeit végig venni az utóbbi fél évben. Szóval amit használsz azt mindenképp a hivatalos oldaláról érdemes letölteni (de még így is van benne egy kis rizikó faktor).

Viszont a nagyobb probléma a letöltött tartalommal van! Most persze sokan mondják hogy az ncore meg ilyenek, húú az a tuti, és abban nem lehet semmi gáz... de nem így van.

Amit leszedsz pl az esetedben filmet is simán el lehetnek rejtve kártékony kódok, vagy különböző vírusok stb. Ezt viszont nem lehet előre tudni, és hiába írják 100-an hogy biztonságos, mert lehet csak hónapok múlva fog aktiválódni valami, illetve hátsó kapukat nyit mindenkinél, de lehet pont nálad találnak valamit, amiből valakik pénzt tudnak csinálni.

Szóval van rizikó, de az esetek többségében azért meg lehet úszni. Viszont ha tutira akarsz menni akkor jobb ha hagyod a torrentet, és a kétes oldalakat + egyéb letöltéseket is...

2019. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

#3.

"Szóval van rizikó, de az esetek többségében azért meg lehet úszni. Viszont ha tutira akarsz menni akkor jobb ha hagyod a torrentet, és a kétes oldalakat + egyéb letöltéseket is..."

Illetve fel sem lép a világhálóra, sőt kikapcsolt állapotban kell tartani a gépet mert akkor semmi bántódása nem esik...

Kérdező:

Ugyan úgy működik a dolog mint előző Windowsok esetén, saját felelősséggel használod.

2019. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Igen, lehet vele torrentezni. A 3-as pedig hülyeséget ír, a torrenten letöltött cuccokban nincsenek nagyobb arányban kártevők, mint bármi másban. Sőt, ncore-ról gyorsan le is szedik a vírusos cuccokat, ha jelentik, szóval az megbízható forrás.
2019. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

# Sok-sok éve torrentezem, de még soha semmit nem szedtem össze.(vírusok, malware, egyéb kártékony dolgok)

Persze nem minden torrent oldal egyforma, de az oldalak üzemeltetőinek, fenntartóinak sem érdeke a vírusos cucc.

Nem az uTorrent klienst kell használni, a letöltött tartalmat pedig célszerű használat előtt ellenőrizni.pl Vírus Totallal.

2019. nov. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 3 vagyok


Jól van na :)


A kérdező vett egy jogtiszta rendszert, mert gondolom nagyon fontos neki a biztonság. A neten könnyű leszedni egy aktivátort, de azok jó része ugye télleg vírusos. Viszont aki biztosra akar menni az pl aktiválja a rendszert parancssorból (külső progik nélkül) és így már 99% hogy nem szív be semmit. De neki a kérdés alapján nem volt elég a 99%-os biztonság sem - ezért megvette a rendszert.

Na most én ez alapján indultam ki. Akinek ennyire számít a biztonság annak nem nagyon ajánlott torrenteket sem leszedni... Azt sem írta honnan szedi le, de pl ncoreron én pár éve futottam már bele vírusba, ami hazavágta a videó kártyát. Ráadául nem is egyből hanem hónapokra rá, és minden haveromnál egyszerre akinél le volt töltve az a cucc. De jó ha ilyen biztonságosnak gondoljátok akkor felőlem töltögethet bárki nyugodtan. Nekem aztán mindegy :D

2019. nov. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat srácok sokat segítettek :)
2019. nov. 6. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!