Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan köthetek össze két...

Hogyan köthetek össze két routert, gyorsabb lesz tőle a net?

Figyelt kérdés

Amióta a Digisek bekötötték az új netet, az én routerem helyett hoztak valami vackot, Huawei EchoLife HG8121H a neve, az enyém pedig TP-LINK AC750 Wireless Dual Band Router. Nem tudom ez számít, de Huaweies router mellé tettek valamit a TV-nek, Teraband FTTH Receiver.

Hogy kössem össze a két routert, hogy gyorsabb legyen a netem? Az enyém tud 5G-t, ez a kínai hüvely meg nem. Valamint a szerviz beállításokban hol mit kell átállítsak?



#internet #router #4G #5G #wifi #Archer C20 #Huawei EchoFife HG8121H #TP-LINK Wireless Dual Band Router
2019. nov. 19. 15:12
1 2 3
 11/29 SIDLER22 ***** válasza:
Az az 1 giga nagyon kellhet. 2,4 vagy 5 GHz-es WiFin mérted a tesztet?
2019. nov. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

"mert az enyém csak 750 Mbit/s netet tud"

Nem tud annyit.

A 750 Mbps csak a router vezetéknélküli interfészének az adatrátája - ennyit tud a rádiós interfésze - amiből aggregáltan (le+feltöltés) maximum (a rádiós kapcsolat fél-duplexitása miatt) csak 375 Mbps adatátviteli sebesség hozható ki.


Viszont van még egy további lassító tényező: ez a kábeles interfész, aminek az adatrátája 100 Mbps - ebből maximum ~90-98 Mbps adatátviteli sebesség hozható ki.


Összefoglalva: ebből a TP-linkből (ami ugyancsak kínai) nem hozható 90 Mbps-nál sokkal több, se kábelesen, se vezeték nélkül.

2019. nov. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 SIDLER22 ***** válasza:

Egyébként:

FE = Fast Ethernet

GE = Gigabit Ethernet


By: Google

2019. nov. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 SIDLER22 ***** válasza:

Ja és a TP-Link routered nem Gigabites szóval a 866Mbites Wi-Fi internet projekt itt meg is halt.


(És itt elnézést szeretnék kérni ugyanis mielőtt írtam nem olvastam el a kérdés egészét csak a válaszokat.)

2019. nov. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

#11-es

Mivel a Huawei, amit a digisek szereltek be a nagyobb net miatt csak 2,4 Ghz-es, ezért csak 2,4 Ghz-en tudom mérni. Pont ez a kérdés, ez a problémám, hogy kössem be az én TP-LINK-emet, amit feltételezek gyorsabb netet adna, még ha csak 750 Mbit/s-ut tud is (bár az alattad lévő alaposan összezavar, hgy vegülis ez csak 90-et tud), de legalább van 5 Ghz-es mód.

2019. nov. 19. 17:16
 16/29 A kérdező kommentje:
Csak a félreértések elkerülése végett, teljesen lesz*r*m, hogy a digisek 1 gigás netet adnak elvileg és az én routerem nem tudja ezt kiszolgálni, de akkor legalább a 750-et, vagy amit a 12-es írt 350-et vagy ha atz se, akkor azt a rohadt 90-et hozza már, ha minden adott hozzá, errefel kapok 40-60-at helyette. Nem is értem, aki csak 100 Mbit-es netet kér, az akkor 0-át kap? Mert elég durvák az arányok, hogy az 1 gigabitesből lett 90 megabites.
2019. nov. 19. 17:21
 17/29 P.O.C. ***** válasza:

Már leírták előttem mi a baj, értelmezed!


[link]


A router csak 100 Megabites WAN/LAN portokkal rendelkezik. Szóval hiába van benne 5 Ghz, meg AC. Nem tudod kihasználni. Az életbe nem lesz annál gyorsabb. A sima Fast ethernet portokkal ez a típus el lett baszarintva! Ennyi.

2019. nov. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Oké és akkor mit tegyek? a 100 Mbitet se hozza. És egyáltalán mennyibe kerül egy olyan router, ami tud 1 gigabitet? Valamint ez csak kábelen keresztül lehetséges, vagy vezeték nélkül is tudja?
2019. nov. 19. 17:24
 19/29 P.O.C. ***** válasza:

Hát annyit viszont hoznia kéne. Még 2.4 Ghz -en N -es Klienssel is.

Ezért mondom itt, hogy a Wi-Fi -nél kényesebb, szarabb technológia nincs egy másik az Informatikában.

Az AP módot kipróbáltad, amit írtam? Akkor ugyanis a router nem NAT -ol, nincs tűzfal. Ezek lassíthatják.

2019. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Az Acces Pint-ot én nem találtam meg, se olyan nevű menü nem volt amibe ennek lennie kéne, valahol találta egy olyat, Enable Internet Acces Control, ez lenne az? Csak be kell pipálni. Az IP címet mire írjam át, mert ugyan az? Valamint nekem a TP-LINK-re vagy a Huawei wifire kell utána csatlakozni? Mert így már van Huawei, TP LINK 2,4G és TP LINK 5G nevű wifi is, de még csak a Huaweien van net.


Az AP módot kipróbáltad, amit írtam? Akkor ugyanis a router nem NAT -ol, nincs tűzfal. Ezek lassíthatják.

2019. nov. 19. 17:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!