Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan köthetek össze két...

Hogyan köthetek össze két routert, gyorsabb lesz tőle a net?

Figyelt kérdés

Amióta a Digisek bekötötték az új netet, az én routerem helyett hoztak valami vackot, Huawei EchoLife HG8121H a neve, az enyém pedig TP-LINK AC750 Wireless Dual Band Router. Nem tudom ez számít, de Huaweies router mellé tettek valamit a TV-nek, Teraband FTTH Receiver.

Hogy kössem össze a két routert, hogy gyorsabb legyen a netem? Az enyém tud 5G-t, ez a kínai hüvely meg nem. Valamint a szerviz beállításokban hol mit kell átállítsak?



#internet #router #4G #5G #wifi #Archer C20 #Huawei EchoFife HG8121H #TP-LINK Wireless Dual Band Router
2019. nov. 19. 15:12
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Az utolsó sor helyett azt akartam írni, hogy a NAT-lást viszont a TP LINK menüjében ki/be lehet kapcsolni, melyiken legyen?
2019. nov. 19. 17:57
 22/29 P.O.C. ***** válasza:
Akkor lehet a tiédbe nincs olyan, csak az újabb hardver verziósokon.
2019. nov. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: mint #12-es hozzászólásomban leírtam: a TP-Link AC750-es, mivel úgynevezett 10/100-as Fast Ethernet portjai vannak - mint az a specifikációiból kiderül:

[link]

forrás: [link]


ezért maximum ~90-96 Mbps adatátviteli sebességre képes:

[link]


hiába van 750 Mbps-os adatrátájú rádiós interfésze (ami, mint írtam, max 375 Mbps adatátviteli sebességre képes) - nem fogsz többet kihozni belőle ~90 Mbps-nál.


Ha ki akarod használni a lehető legnagyobb sávszélességet, akkor:

* vagy a gépet kösd össze a Digi által adott Huawei HG8121H egyik GE - Gigabit Ethernet - feliratú LAN portjával (sárga színű)

* vagy ha vezeték nélkül akarod a legtöbbet kihozni, szerezz be egy olyan routert/elérési pontot, ami:

- Gigabit Ethernet portokkal rendelkezik

- lehetőleg minél nagyobb adatátviteli sebességű rádiós interfésze van

mint például: [link]

2019. nov. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
2019. nov. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 SIDLER22 ***** válasza:

Ha a router hálókártyája nem gigabites akkor sehogy sem fogsz tudni 100 megabitnél többet elérni vele. 5 GHz-el kaphatod a maximumot.

Tudom, hogy ez neked nem számít, de érdekesség képpen elmondom, hogy van az 5GHz-nél gyorsabb kapcsolat is. Méghozzá az új ax szabvány ami valahogyan ötvözi az 5 és a 2.4 GHz-et. De az ilyen routerek JELENLEG 100 ezer fölött vannak úgyhogy ez felejtős :D

2019. nov. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Shaddark ***** válasza:
21%

Zyxel Armor Z2 NBG6817

(2600Mb/s amit tud is) ~65e.


Zyxel NBG6615

18e (Gb. és 5Ghz 802.11ac wave 2)


Utóbbi van nálam otthon, elvben 750-et tud, gyakorlatilag sohasem mértem még meg. A gépről Oculusra ezzel tolom át a 8K-s videókat (a videokártyám le tudja játszani őket az oculus már kevés hozzá) és a játékokat / asztalt.


Mondjuk nem tudom, itt a gyakorin mindenkinek van boltos rokona? XD

A világ leggagyibb márkája a tplink, kezdve azzal hogy az eszközbe aminek az egész otthoni hálózat biztonságáért felelős, nem lehet egy normális jelszót beírni, folytatva azzal hogy ez az egyetlen router márka már csak manapság, amit KETTŐ perc alatt fel lehet törni úgy, hogy nem is ért hozzá valaki csak google-s keresést használ...

Mondjuk egy jó tulajdonsága van, pörgeti a gazdaságot mert fillérekért adja a cég ezt a sz...t, 4* akkora az árrés rajta mint más termékeken, így a boltosok jól meg tudnak élni belőle...

2019. nov. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 P.O.C. ***** válasza:

#26: Azért nem egy akkora f*s a TP-Link, mint sokan terjesztik róla. A gyári firmware -eik tényleg nem valami jók. Ne felejtsük el azt sem, hogy a routereik kb 90% -a okosíthatóak, köszönhető főleg az Atheros chipnek. Egy OpenWrt -vel meg sokkal jobbak lesznek, mint az előkelőbb gyártók hasonló képességű, de jóval drágább termékei.

És hardveresen is többet kapsz. Hasonló árkategóriában, mindig erősebb CPU és több RAM jellemzi őket.

2019. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Shaddark ***** válasza:

#27


Én ilyen okosíthatóra mikrotiket használok, bonyolult és körülményes de nagyon jól használható sok helyen.

TP-linkből még csak nem is hallottam hogy létezik ilyen :O

2019. nov. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 P.O.C. ***** válasza:
#28: Furcsa, mert a legelterjedtebb router márka a magyar háztartásokban. :D
2019. nov. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!