Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi kell a blog-készítéshez,...

Csipkebokor kérdése:

Mi kell a blog-készítéshez, működtetéshez? Kell vmi program, ill. domain-név, tárhely?

Figyelt kérdés

2019. nov. 26. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell, de lehet így is csinálni. Vannak ingyenes blogszolgáltatók, akik az online felületet is adják. Regisztráció után egyből szerkeszthető és publikálható a tartalom, viszont cserébe a szolgáltató domainje alatt fog az oldalad futni (pl. valami.blog.hu).
2019. nov. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. dec. 3. 10:55
 3/3 anonim ***** válasza:

mindennek van előnye és hátránya is. persze bármin lehet menet közben is változtatni. szerintem kezdej el ingyenes felületen kísérletezni a blogolással, aztán ha lesz követőtábora és szükségét érzed, akkor később át tudod költöztetni egy saját felületre. persze akár saját oldalon is kezdheted és ha úgy döntesz, később majd átviszed egy ingyenes felületre - bár szerintem az előbbi irány praktikusabb.


fizethetsz domainért, tárhelyért, saját sablonét, motorért, programért és akkor minden a te kezedben van, de mindenért fizetned kell és mindennek a karbantartása, üzemeltetése rád hárul, a te feladatod és költséged. előfordulhat, hogy ez akár meg is érheti, de egyáltalán nem biztos. (tapasztalat)


főleg kezdeti kísérletezéshez egyszerűbb, olcsóbb és praktikusabb is lehet egy ingyenes szolgáltatónál kezdeni (Magyarországon szerintem a blog.hu a legerősebb és a legtöbb lehetőséget kínáló is. nem csak felületet ad, hanem ha kiemelik a tartalmad, akkor egy csomó látogatót is hozhat minden további erőfeszítés nélkül, amit a legtöbb más alternatíva nem kínál. cserébe nem a saját kezedben van a tartalom és néhány szabálynak meg kell felelni, de ez még mindig messze kisebb áldozat, mint ami egy saját üzemeltetésű oldallal van. (nekem több blogom és weboldalam is fut saját szerveren, amikkel állandó gond van a frissítésekkel, karbantartással, feltörések ellen küzdéssel, sablonok kompatibilitásával, stb. én már ezerszer megbántam, hogy annak idején nem a blog.hu-n indítottam el - csak ma már a költöztetés is macerásabb volna annyival, hogy ne érje meg).


a domain név persze hasznos, brandelésben sokat számíthat, meg nem is olyan nagy összeg és egy blog.hu blogot is meg tudsz csinálni, hogy a saját domaineden az jöjjön be.

2019. dec. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!