Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a YouTube-on bevezetik a...

Ha a YouTube-on bevezetik a COPPA törvényt, és ezáltal rosszabb lesz, akkor az emberek melyik videómegosztó oldalra térnek át?

Figyelt kérdés
Például a gyermekeknek készült tartalommal megjelölt videóknál le vannak tiltva a kommentek. Ez engem is érint, hiszen van YouTube csatornám, és kommentelni is szoktak. Ez az egy dolog már elég nagy probléma. Akkor ott van még az is, hogy tiltva van a bevételszerzés (bár ez engem nem érint), és még mindig sorolhatnám. Ezzel az a legnagyobb probléma, hogy kötelező megjelölni minden videót a megfelelő tartalomként (gyermekeknek készült-e, vagy sem). Szerintem emiatt sokan abbahagyják a YouTube-ozást, csak azt nem tudom, hogy melyik videómegosztóra fognak áttérni. Valószínűleg nekem is át kell térnem másik platformra, csak nem tudom, hogy hová lenne érdemes.

2019. dec. 16. 19:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%

"Ha a YouTube-on bevezetik a COPPA törvényt"

1. A COPPA törvényt 2000-es évek elején vezették be az összes amerikai oldalon:

[link]


2. A Youtube csak úgy jön be a képbe, hogy megszegték ezt a törvény, e miatt 200 millió dollárt kellett fizetniük a hatóságoknak:

[link]


Éppen ezért - hogy a további kellemetlenségeket elkerüljék - a tartalomgyártóknak meg kell jelölniük, hogy az általuk feltöltött videók gyerekbarátak-e.


"és ezáltal rosszabb lesz

...

Például a gyermekeknek készült tartalommal megjelölt videóknál le vannak tiltva a kommentek."

Alkalmazkodni kell - van egy rakat más kommunikációs mód.

2019. dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Aki komolyabban videózik, az biztosan nem fogja abbahagyni, hiszen nincs alternatívája a YT-nak. Ha átmegy másik platformra, akkor még annyit sem fog megkeresni, mintha maradna.


A komment letiltást egyébként én nem érzem akkora égető problémának. Én azért követek egy csatornát, mert szeretem a videóit nézni, nem azért megyek oda, hogy kommenteljek.

2019. dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj a jelenséggel, hogy ha sokan átmigrálnak egy másik oldalra és az felfut, akkor ugyanúgy bevezetnek szigorításokat ott is. A COPPA nem speciálisan a Youtube-nak szól, hanem minden videómegosztónak ami az USA-ban működik. A Youtube csak azért van kiemelve, mert a legnépszerűbb megosztó.


A megoldás pedig Youtube-on is adott: gyerekbarát tartalmat kell csinálni, vagy pedig ha nem gyerekbarát, akkor ne várd el hogy azt gyerekek nézzék.

2019. dec. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
35%
Orbán majd jol megállitja a libsi videomegaztokat meg a trutyubot is ezzel a törvénnyel. A sok kis pisis a szorzozáblát nézze inkább meg a golyós számologépet huzogassa. nyomi lipsi trutyub.
2019. dec. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
39%
Turi Tamás csinált erről egy nagyon korrekt videót, keress rá!
2019. dec. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
18%
Semelyikre.
2019. dec. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 P.O.C. ***** válasza:
73%
Ha bevezetik az COPPÁS lesz.
2019. dec. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
Turi Tamás , Na persze. vak vezet világtalant. Szegény nyomorult. .)
2019. dec. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%
Turi Tamás? Ő nem egy autóversenyző?:D
2019. dec. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
68%

Tulajdonképpen mi a probléma a törvénnyel? Olyan nehéz beikszelni, hogy gyerekeknek szól, vagy sem? Egy kattintás az egész. Hiányzik majd a sok hülyegyerek kommentje a videók alatt? Vagy az a baj, hogy nem lehet pénzt szerezni ezekből? Nagyon helyes, hogy nem lehet.


Én támogatom a törvényt.

2019. dec. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!