Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a YouTube-on bevezetik a...

Ha a YouTube-on bevezetik a COPPA törvényt, és ezáltal rosszabb lesz, akkor az emberek melyik videómegosztó oldalra térnek át?

Figyelt kérdés
Például a gyermekeknek készült tartalommal megjelölt videóknál le vannak tiltva a kommentek. Ez engem is érint, hiszen van YouTube csatornám, és kommentelni is szoktak. Ez az egy dolog már elég nagy probléma. Akkor ott van még az is, hogy tiltva van a bevételszerzés (bár ez engem nem érint), és még mindig sorolhatnám. Ezzel az a legnagyobb probléma, hogy kötelező megjelölni minden videót a megfelelő tartalomként (gyermekeknek készült-e, vagy sem). Szerintem emiatt sokan abbahagyják a YouTube-ozást, csak azt nem tudom, hogy melyik videómegosztóra fognak áttérni. Valószínűleg nekem is át kell térnem másik platformra, csak nem tudom, hogy hová lenne érdemes.

2019. dec. 16. 19:36
1 2 3
 11/27 P.O.C. ***** válasza:
86%

"Hiányzik majd a sok hülyegyerek kommentje a videók alatt? Vagy az a baj, hogy nem lehet pénzt szerezni ezekből? Nagyon helyes, hogy nem lehet."


Ja csak a pulyák 90% -a álnéven, hamis születési dátummal van regisztrálva. Olyan gyorsan kattintanak az "elmúltam 18 éves" gombra egy oldalon, hogy már el se olvassák. Ez a törvény kb annyit fog érni, mint halott seggére egy csók. :D

2019. dec. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
81%

"Ja csak a pulyák 90% -a álnéven, hamis születési dátummal van regisztrálva. Olyan gyorsan kattintanak az "elmúltam 18 éves" gombra egy oldalon, hogy már el se olvassák. Ez a törvény kb annyit fog érni, mint halott seggére egy csók. :D"


Hát igen. De ez a videósok szemszögéből tök mindegy. Lényegében sok minden nem fog változni. Így nem is értem a hisztit miatta.

2019. dec. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
De az lesz, hogy aki rossz kategóriába rakja a videóit, arra pénzbírságot szabnak ki, meg ha a YouTube algoritmusa áthelyezi a videókat, rossz kategóriába sorolja, akkor is a felhasználónak kell pénzbírságot fizetnie.
2019. dec. 17. 14:50
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"áthelyezi a videókat, rossz kategóriába sorolja, akkor is a felhasználónak kell pénzbírságot fizetnie."


Kíváncsi vagyok ezt hogyan kiviteleznék a gyakorlatban. Ha mondjuk egy gyerek rak fel olyan videót, azon hogy hajtják be a pénzbírságot?


És aki VPN-t használ, és úgy tölt fel videókat, őt vajon hogy azonosítják be? A Youtube nem tudja a személyes adatait a felhasználóknak, max. akkor ha már partnerségük van, mert oda kellenek személyes adatok ha jól tudom, bár más kérdés, hogy hányan adnak meg kamu adatokat..

2019. dec. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
De ha a 13 éven aluliaktól is loptak adatokat, simán meg tudják szerezni a videó feltöltőjének adatait is, akkor be tudják hajtani a bírságot
2019. dec. 17. 15:00
 16/27 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy ez nem úgy van, hogy minden videóért a Youtube vállal felelősséget? Tehát, ha valaki mégis rossz kategóriába rakja, szerintem attól még továbbra is a Youtube felelőssége, hogy milyen tartalmakat engedélyez az oldalán. Egy átlag felhasználó aki nem szakértő kétlem, hogy felelősségre vonható jogilag emiatt.
2019. dec. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Hát igen, Bánkuti Dani is megmondta, hogy ez az egész több sebből is vérzik.

[link]

De azért nem szeretném megkockáztatni a pénzbírságot.

2019. dec. 17. 15:08
 18/27 anonim ***** válasza:
25%

Nem értem mit kell rinyálni- Aki vét a szabályok ellen, azt megbüntetik. Ennyi.

Hogy ezeket a szabályokat Youtube hozta és ellenőrzi ? teheti. Ő platformja, ő üzemelteti. Azt csinál amit akar.

Megjegyzem, jól teszi.

2019. dec. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

"De az lesz, hogy aki rossz kategóriába rakja a videóit, arra pénzbírságot szabnak ki"

Ezt a Youtube sehol sem állította.

* https://www.youtube.com/watch?v=-JzXiSkoFKw

* [link]

* [link]


A Youtube nem hatóság, nem szabhat ki pénzbírságot.

Maximum annyit tehet, hogy letiltja a videódat.


Az FTC - a szövetségi kereskedelmi bizottság - szabhatna ki bírságot:

[link]

de mivel ez egy Egyesült Államokbeli szerv, nehezen intézkedhet az Egyesült Államok területén kívül.


Másrészt minden percben 500 órányi(!!!) tartalom kerül fel a Youtubera. A kereskedelmi bizottság nem fogja mindet végignézni.


"meg ha a YouTube algoritmusa áthelyezi a videókat, rossz kategóriába sorolja, akkor..."

...fellebezhetsz. Pénzbírságot meg nem fogsz kapni.

2019. dec. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Pls csak azok írjanak, akik videóznak.

Egyébként meg a szülők felelőssége, hogy a 13 éven aluliak regisztrálnak-e meg miket néznek

2019. dec. 17. 15:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!