Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mekkora routert érdemes venni?

Mekkora routert érdemes venni?

Figyelt kérdés

Felmentem a modemem IP-jére és ott van az,hogy a 2.4GHZ-es wifi-nél 300mbit/s az 5GHZ wifi-nél meg 800mbit/s van.

Akkor felesleges olyan routert vennem ami 2.4GHz-en 400mbit/s van,5GHZ-en meg 800+? 1000/1000-es netem van.


2020. márc. 9. 15:46
 1/6 Szirty ***** válasza:

Kicsit zavaros a kérdés.

Az elmondható hogy az 5G képes router drágább, de az tudja a 2.4-et is.

Az 5GHz-et meg akkor tudod kihasználni ha az eszközeid is tudják nem csak a router.

2020. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Wifin soha, de soha nem lesz annyi a sebesség. Ez csak az elméleti maximum, amit esetleg egy faraday kalitkában elérsz. 2,4 és 5 GHz-en egy rakás más berendezés működik, például a szomszédok routere, bluetooth, vezeték nélküli vezetékes telefon, billentyűzet, egér, fejhallgató, mikrohullámú sütő, az 5 GHz-en pedig ott vannak az időjárás előrejelzéshez használt radarok is. 2,4 GHz-en kb 30 MBit, 5 GHz-en kb 150 MBit, amit jellemzően el tudsz érni. Router csere helyett először válts kábelre, azon fog csak átjönni az 1000/1000. Ha kábelen sem jön át, akkor gondolkozz el router cserén, ha megbizonyosodtál róla, hogy a géped bírja ezt a tempót. Ugyanis nagyon erős gép is kell hozzá.
2020. márc. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Derwer ***** válasza:

Ez a jelenlegi router elméleti maximális sebessége. Az elméleti maximum kb 40-50% szokott meglenni jó körülmények között.


Az, hogy te esetleg veszel AX-es routert, aminek több gigabit lehet az áteresztő képessége WIFIn is (elméletileg!) az teljesen független a szolgáltatói router WIFI képességeitől, az az eszköz már kábelen fogja megkapni az adatot.

2020. márc. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az első kommentelőnek:


Ott a modememről van szó,hogy a 2.4GHZ-nél az elméleti sebessége 300mbit/s. Én meg egy olyan mesh rendszert néztem ki ami 2,4GHz-nél 400mbit/s-os sebességet ír.

Tehát ha olyat veszek ami többet bír az enyémnél akkor a wifi is jobb értéket produkál letöltésnél, ?

2020. márc. 9. 17:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha kábellel kötöd a modemre, akkor igen. Feltéve hogy GigabitEthernet porttal teszed.
2020. márc. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
tplink ac1200 router 5ghz 200-350 között szoktam rajta elérni a sebességet
2020. márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!