Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Falun elég gyenge interntem...

Zoli1333 kérdése:

Falun elég gyenge interntem van,bővebben 3mb/sec-el töltök,fel pedig 5mb/sec-el, azt mondták sajnos ennél erősebbet nem tudnak biztosítani. Esetleg erősebb lenne a letöltés/feltöltés ha vennék egy erősebb routert?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg hallottam ilyen internet gyorsító dologról is

2020. júl. 14. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket se vedd be. A router csak a biztosított sebességet tudja szétosztani/irányítani, amit az internet szolgáltatód biztosít kívülről. Ha a kiépítetség miatt nem tud nagyobb sebességet biztosítani akkor semmilyen módszerrel nem tudsz nagyobbat kicsikarni.

Az internet gyorsító csoda programok, ha megbízhatóan működnek, akkor legtöbbször csak a háttér programokat korlátozzák és emiatt lehet nagyobb sebességed, de legtöbbször csak valamilyen ajándékot adnak adware vagy egyéb vírusok kíséretében. Ezek használatát nem ajánlom.

Ha számítógépről van szó lehet gyorsítani pl. a windows update korlátozásával arra az időre míg aktívan használod a gépet. Lehet próbálkozni a kimenő és bejövő hálózati forgalom szűrésével, így csak az használhatná a netet amihez te engedélyt adsz, de a leírtakból nem gondolom, hogy nagyon értesz a hálózati csomagokhoz.

2020. júl. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Elgondolkozhatsz még a mobilnet előfizetésen is. Nekem a 4g-s mobilnetem általában gyorsabb ennél mindenhol az országban.
2020. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz erősebb routertől és nem léteznek "internet gyorsítók". Ez kb olyan mintha attól várnál nagyobb víznyomászt a vezetékből hogy nagyobb vödröt teszel alá.
2020. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a csöved csak 10 mm-es, hiába veszel 50mm-es csapot rá, nem fog jobban jönni a víz. Ugyanez a helyzet a routerrel is.
2020. júl. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!