Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha az internetem 11 Mbps az...

Ha az internetem 11 Mbps az milyennek számít?

Figyelt kérdés

2020. aug. 4. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Átlagos.
2020. aug. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Szerintem átlagos.

Persze csak abban az esetben, ha tényleg olyannak kell lennie!

Mert mondjuk faluhelyen van sokkal rosszabb net is.

2020. aug. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ma már átlagos, régen elég jónak számított
2020. aug. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom a www.speedtest.net kicsi összefoglaló ablaka kiírja neked. Átlagon aluli (magyarországon). Az átlag valahol 20-25 körül van.
2020. aug. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Ez amolyan szokványos "falusi" net. (Nem bántásból, én is falun élek, két szolgáltató van. Amelyik ADSL-t szolgáltat, az ad ennyit. A kábeltévés net jócskán gyorsabb, de megbízhatatlanabb is. Legalábbis itt.)

Én nem panaszkodok rá. Nem a torrentezők paradicsoma, de nem is szoktam torrentezni, szóval ez részemről irreleváns. Youtube-ot, Netflixet, HBO GO-t, Mindigo TV-t simán tudom nézni. Twitchen streamelni már csak nagyon alacsony minőségben lehet, mivel ADSL, és a feltöltési sávszélesség kb. 1 Mb/s.

De ha azt nézem, hogy a munkahelyemen meg 300 Mb/s a letöltés, ahhoz képest ez gyenge.

2020. aug. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Akik azt írják hogy "átlagos" nagyon el vannak tévedve.

Bár először is tisztázzuk hogy MB (Megabyte) vagy Mb (Megabit) -ről van szó, mert kurvära nem mindegy.

Ha Mb akkor ez nem átlagos net, hanem egy szar. Már a műholdas net is többet tud, nem beszélve egy átlagos mobil net előfizetésről az erdő közepén.

Én falun lakok, de itt is van már 500-as UPC (most már Vodafone) net, fix átlagos 450 Mbit/s sebességgel.

De a szomszédos falvakban is van valami elérhető fos szolgáltató ami ad 80-100 Mbit/s sávszélességet néhány ezerért.

A legszarabb net mellesleg Pest megyében van országos szinten. Mivel anno a telekom felvásárolta a Matávot az egész hálózattal együtt, de a fejlesztést a mai napig nem végezték még el sok helyen. Egyrészt azért mert monopólium helyzetben vannak, és gyakorlatilag uralják az egész Pest megyei internetet (kevés más szolgálató terjeszkedett Pest megyében az utóbbi években saját finanszírozású hálózat építéssel). Így az internetezőknek sok választásuk nincsen.


Ellenben vidéken, ahol a többi szolgáltató agresszívan elkezdett terjeszkedni az utóbbi években. És hogy versenyképesek maradjanak olcsón kínálnak széles sávú internetet a saját kiépített hálózatukon.

Szóval ez a falusi net sztereotípia dolog már pont hogy nem állja meg a helyét jó pár éve.


Itt meg egy kis olvasnivaló a magyar "átlagos" sávszélességi statisztikákról 2020-ban: [link]

2020. aug. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2020. aug. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Pest megyében és Budapesten rohadt sok választásuk van ISP-ből az embereknek. A baj az, hogy az alaphálózati szolgáltató majdnem mindenhol a Telekom, és sok helyen a régi (30mbit/s) az elérhető maximum.

Ettől még 2020ban a 11mbps átlagossága nettó hülyeség. Ez kb 10 éve volt átlagos (ADSL környezetben), figyelembe véve azt, hogy 20 éve a 384kbps-nél csóváltuk a farkunkat.

2020. aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!